İsveç Lappland Kuzey Işıkları

İSVEÇ LAPPLAND KUZEY IŞIKLARI

4 GECE 5 GÜN - Kültür ve Doğa Turu 

ODA & KAHVALTI  OTEL KONAKLAMALI


Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İstanbul-Stockholm-Kiruna

İstanbul-Stockholm-Kiruna uçuşunun ardından otelimize transfer. Lokal rehber eşliğinde yürüyerek Kiruna şehir turumuzu yapıyoruz.

2. Gün: Kiruna

Saat 10:00’da kar motorlarıyla 30-40 km.lik bir mesafe katedeceğimiz 4 saatlik ekstra Snowmobile safari turumuz başlıyor. (180 Euro) Bu turda öğle yemeği olarak Kuzey ülkelerinin buz gibi sularında yetişmiş Somon çorbası ikram ediliyor. Safari turu bitiminde otelimizde dinlendikten sonra saat 19.00’da Aurora Colloseum gezimiz için minivanla buz tutmuş Torne Nehri yakınındaki kampa gidiyoruz. Burada local rehberimizin sürdüğü kar motoruna bağlı kızakla nehrin üzerindeki buzdan Colesseum’a ulaşıyoruz. Kuzey ışıklarının olağanüstü görüntüsünü seyretmek için ren geyiği postlarının üzerinde oturuyoruz. Burası gökyüzünün parlaklığı ve etrafta rahatsız edici hiçbir kirli ışık olmaması nedeniyle size en güzel görüş olanaklarını sağlayacak bir alan. Kampa dönüşte ren geyiği yahnisinden oluşan akşam yemeğimiz bizi bekliyor olacak.

3. Gün: Kiruna

Saat 10.00’da Kuzeyin vahşi doğasının tüm güzelliklerinin içinde bir yolculuk yapacağınız 20-22 kilometre uzunluğundaki parkurda 2-3 saat sürecek Lappland’ın kar köpekleri Haskilerin çektiği ekstra kızak turumuz başlıyor. (220 Euro) Yolda kahve ve sandviç ikram edilecek. Tur bitiminde otelimizde dinlendikten sonra minivanla yaklaşık 3 saat sürecek olan Jukkasjarvi’deki dünyaca meşhur ekstra Icehotel ziyaretine gidiyoruz. Buzdan yapılmış bu özel otel ve buz kilise hakkındaki bilgileri rehberimizden alıyoruz.

4. Gün: Kiruna-Stockholm

Akşamüstü kalkacak olan trenimize binmeden önce arzu eden misafirlerimiz Lappland’ın yerli halkı olan Samilere ait bir geyik çiftliğine gidip, onların yaşantısını daha yakından tanıyarak kültürleri hakkında bilgi alabilecekleri ve elleriyle ren geyiklerini besleyebilecekleri extra tura katılabilecekler.Turda Samilerin geleneksel pişirme yöntemleriyle hazırlanmış ren geyiği yemeği “suovas” ikram edilecek. (240 Euro) Sonrasında otelimizden Kiruna Tren İstasyonu’na geçiyor ve Stockholm’e hareket ediyoruz. Geceyi kuşetli vagonlarda geçireceğimiz tren yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Stockholm’e varıyoruz.

5. Gün: Stockholm - İstanbul

Stockholm’e varışımızı takiben arzu eden misafirlerimizle ücretli olarak düzenlenecek Tekneyle Stockholm Kış Turu’muzu yapıyor, Stockholm arkipelajlarının küçük cennet adalarını görüyoruz.(100 Euro) Sonrasında havalimanına transferimiz yapılıyor ve İstanbul’a hareket ediyoruz.Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir. 
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

* İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Günübirlik Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 1 gün kala turu iptal edebilir. 

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir. 

* ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

* ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul- Stockholm gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Stockholm-Kiruna iç hat uçuşu
 • Kiruna-Stockholm kuşetli vagon tren bileti
 • Havalimanı-otel-havalimanı arası transferler
 • 3 gece kahvaltı dahil
 • Kiruna otel konaklaması
 • 1 akşam yemeği
 • Kiruna şehir Turu
 • Aurora Colosseum/Kuzey Işıkları Turu Icehotel Turu
 • Tur boyunca Termal kıyafet kullanımı
 • Türkçe rehberlik hizmeti Seyahat sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Snowmobile safari turu
 • Haski kızak turu
 • Sami Yaşantısı ve Ren Geyiği Çiftliği Turu
 • Tekneyle Stockholm Kış Turu
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Vize ücreti
 • Kişisel harcamalar

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam