Butik Safranbolu Amasra Turu (2 gece 3 gün) Tur Programı

BUTİK SAFRANBOLU AMASRA TURU 

2 GECE 3 GÜN - Kültür ve Doğa Turu 
( Sabah Hareketli, 2 Gece Safranbolu Konak'ta Butik Konaklama )

   “Yine gelmeliyiz” diyerek ayrılacağınız keyifli bir gezi sizi bekliyor.

 

(Tur tarihinizi seçerek Online Rezervasyon yapabilirsiniz.)

Kalkış Yerleri: İstanbuldan Sabah Hareket
PROGRAM
1 Gün: İstanbul - Safranbolu Yolculuğu - Tarihi Safranbolu Çarşısı, Hükümet Konağı, Kaymakamlar Evi, Arastalar, Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii

İstanbul`dan belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle Adapazarı, Bolu, Gerede, Karabük, üzerinden Safranbolu`ya varıyoruz.  Öğlen saatlerinde Safranbolu`ya varışımızın ardından arzu eden misafirlerimiz için (Extra) öğlen yemeği alıyor ve sonrasında gezimize başlıyoruz. Tarihi Safranbolu Çarşıları küçük ve sokakları oldukça dar olduğu için Tarihi Konakların bulunduğu sakin sokaklarda oldukça keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Kısa dinlenme molalarıyla yürüyerek 1700`lü yıllardan bir fotoğraf karesi gibi duran Osmanlı kasabasının keyfini sürüyoruz. Dünya miras listesine alınmış Safranbolu`yu keşfetmek üzere Rum ve Türk mahallelerini seyrediyor ve fotoğraflarımızla anılarımıza kaydediyoruz. gezi planımızda Safranbolu Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve güneş saati, bir müze ev olan Safranbolu Kaymakamlar Evi , Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Demirciler Bakırcılar ve Yemeniciler Arastaları, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Meşhur Safranbolu Lokumu `nun tadına bakmayı da ihmal etmiyoruz, Alışveriş sonrasında bu günlük programımızı sonlandırarak Otelimize hareket ediyor ve giriş işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Öğle Yemeği: Safranbolu Restoranlarında Extra olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelimizde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: Butik İmren Lokum Konak
Tur Mesafesi: İstanbul - Safranbolu 400 Km.   
Otele Varış Saati: Otelimize Girişimiz 18.00 - 18.30 saatleri arasında olacaktır.


 2 Gün: Yörük köyü, Sipahioğlu Konağı, Çamaşırhane, İncekaya Su Kemeri, Ters Ev, Cam Teras, Bulak Mencilis Mağarası, Bağlar Mahallesi tarihi konaklar

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra bu kez ilk olarak meşhur, çok sevilen Yörük Köyüne gidiyoruz.  Yörük Köyü, Sipahioğlu Konağı, Yörük Köyü Çamaşırhanesi `ni gördükten sonra Tokatlı Kanyonu`na ulaşıyoruz. Muhteşem Kanyon manzarası, İncekaya Su KemeriCam Teras, Ters Ev gezilerimizden sonra, Adrenalin seveler Tokatlı kanyonu üzerinde Zipline keyfide yapabilirler.  Buradan ayrıldıktan sonra Bulak köyü 'ne ulaşarak Bulak Mencilis Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Milyonlarca yıl boyunca oluşmuş sarkıtlar dikitleri seyrederek mağara içinde yaptığımız geziden sonra, Safranbolu 'nun yazlık kısmı olan ve bağ bahçeleriyle keyifli konakları barındıran Bağlar Mahallesi'nde panoramik bir tur yaparak Safranbolu  programımızı tamamlıyoruz.  Otelimize hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Dileyen misafirlerimiz Otelimize çok yakın olan Safranbolu Çarşısında alışveriş yaparak, serbest zamanın tadını da çıkarabilirler. 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Ücrete dahil olarak alınacaktır.  
Öğle Yemeği: Safranbolu Restoranlarında Ekstra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelimizde Ücrete dahil olarak alınacaktır. 

Tur Mesafesi: Safranbolu Çevre gezisi Yaklaşık 50 Km 
Konaklama: Butik İmren Lokum Konak

 3 Gün: Amasra, Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Boztepe, Cenova Şatosu, Fatih Camii, Tahtacılar Çekiciler Çarşısı, Amasra Müzesi - Kuşkayası Yol Anıtı - Devrek Baston Atölyesi - İstanbul Dönüş Seyahati

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası Amasra gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli karadeniz doğa manzaraları eşliğinde seyahatimizi yapıyor ve Amasra `ya ulaşıyoruz. Amasra` nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi`nden Fatih Sultan Mehmet` in "Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola (Dünya`nın Gözleri) " dediği Amasra` nın manzarasını seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Kraliçe Amastris` ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra` nın merkezine geldiğimizde Karadeniz` in meşhur balık lokantalarında ( Extra ) Öğlen Yemeği alıyoruz. Yemekte bizi enfes bir Salata ve Balık ziyafeti bekliyor. Yemek sonrasında Amasra`da Cenevizliler döneminden kalma Amasra KalesiKemere Köprüsü, Direkli kaya, BoztepeKaleiçiCenova Şatosu, Küçük Kilise ( Amasra Kültür ve Sanat Evi ), Fatih Camii (Eski Bizans Kilisesi),  Tahtacılar Çekiciler Çarşısı, Barış Akarsu Parkı,  Amasra Müzesi,  gezilerinden sonra Kuşkayası yol anıtını ziyaret ederek Amasra`dan ayrılıyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde bulunan dünya çapında baston yapımıyla ünlü Devrek Baston Atölyesi`ni ziyaret ediyoruz. Tem otoyolu üzerinde verdiğimiz moladan sonra trafik ve yol durumuna göre saat 23:00 - 24:00 arası İstanbul`a varıyoruz. Sizlerle yeni bir gezimizde buluşmak üzere gezi katılım durağınızda sizlerden ayrılıyoruz...

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Ücrete dahil olarak alınacaktır.  
Öğle Yemeği: Amasra Restoranlarında Ekstra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Dönüş Seyahatinde olunacağından Mola Tesisinde Ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Konaklama Bulunmaz. 
Tur Mesafesi: Safranbolu - Amasra - İstanbul seyahati. (yaklaşık Toplam 500 km)   
İstanbul`a Varış Saati: Aracımız İstanbul`a 23.00 - 24.00 saatleri arasında ulaşmaktadır.

 ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
25.02.2023Butik Otel3.200,00 TL4.200,00 TL 3.200,00 TL--Taksitler »
18.05.2023Butik Otel3.500,00 TL4.500,00 TL 3.500,00 TL--Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • İstanbul'dan Gidiş-Dönüş ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı ( Otelde)
 • 2 Akşam Yemeği ( Otelde)
 • Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler ve diğer harcamalar
 • Özel Müze ve Giriş ücreti bulunan yerler
  Kaymakamlar evi, Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi,
  Yörükköyü Sipahioğlu Konağı ve Çamaşırhane, Ters Ev, Cam Teras,
 • Müze Kart ile Ziyaret edilebilecek Müzeler
  ( Müze Kartlılar, 65 Yaş üzeri ve 18 yaş altı ücretsizdir)
  Amasra Müzesi ücretlidir.

  TUR ESNASINDA EKSTRA ALINABİLEN HİZMETLER
 • Ekstra Gece Turu Bulak Mağarası ve Bağlar Mahallesi gezisi
   
 • Ekstra  Safranbolu'da Öğlen yemeği
  ( Bükme Set Menü : Çorba, Safranbolu Bükmesi, Güveç, İç pilav, Salata, içecek ) 
   
 • Ekstra  Amasra'da Öğlen yemeği
  ( Balık Set Menü : Karışık Balık 1/4  ve Amasra Salatası 1/4, Tatlı, İçecek ) 
   
 • Ekstra  Safranbolu'da Yöresel Sabah Kahvaltısı (Serpme Kahvaltı)


Kalkış Yerleri
  Notlar

  * SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

   * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

   * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

   * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

   * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

   * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

   * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

   * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

   * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

   * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


  İptal Şartları

  Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.

  https://bizcetatil.com/tur-143-butik-safranbolu-amasra-turu-2-gece-3-gun.html
  Bizce Tatil
  Büyükşehir Mah. Başak Sokak Atrium Alişveriş Merkezi Büro Katları No:2 Kat:3 Daire:108 Beylikdüzü / İstanbul
  0212 587 2200


  Bu çıktı 29.09.2022 20:39 tarihinde verilmiştir. Bizce Tatil tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.