Uçaklı Butik Siirt Hakkari Şırnak Cizre Turu (3Gece 4Gün)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

UÇAKLI BUTİK SİİRT HAKKARİ
ŞIRNAK CİZRE VANADOKYA TURU

3 GECE 4 GÜN 
Uçlarda, Dörtyanı Dağlarla çevrili, muhteşem vadilerde, 
Farklı bir rotaya seyahat... 
( 3 Gece Otel Konaklaması )  

Gidiş dönüş havayolu ile özel bir rotaya seyahat...

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 22 Eylül • 13 Ekim
1. Gün: SİİRT - TİLLO CAM TERAS - BOTAN VADİSİ - CİZRE

Değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşmamızın ardından uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 08.50'de hareket edecek olan Türk Havayolları İstanbul – Siirt uçağı ile Siirt'e hareket ediyoruz. Siirt'te ilk başta Siirt Ulu Camii, çarşıları gezdikten sonra Tillo'ya hareket ediyoruz. Burada Botan Vadisi'ni yukarıdan görebileceğimiz Cam Teras'a çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Eruh - Şırnak üzerinden Cizre'ye hareket ediyoruz. Cizre'de göreceğimiz yerler arasında; Ulu Camii (Restorasyon bitmiş ise), İsmail Ebul İz Bin Rezzaz El- Cezeri Mezarı, Kırmızı Medrese (Restorasyon bitmiş ise), H.Z Nuh Türbesi, Cizre Kalesi, Mem'u Zindanı (Panoramik), Hamidiye Kışlası, Dicle nehrinin kenarındaki Bırca Belek Parkı olacaktır. Sibernetik alanın kurucusu kabul edilen,fizikçi, robot ve matrix ustası bilim insanı “İsmail Ebul İz Bin Rezzaz El-Cezeri” adına kurulmuş müzeyide ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından Ahmedi Xani'nin yazıya döktüğü büyük aşk öyküsünün kahramanlarının mezarlarını ziyaret ediyoruz. Mem'u Zin Türbesini ve yanındaki Abdaliye Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Şırnak'daki otelimize hareket ediyoruz.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup,Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Şırnak Şehr-i Nuh Otel vb.
Rota: Siirt - Tillo (15 km) Tillo - Cizre (140 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 155 Km Otele Giriş Saati: 18.30
 

2. Gün: ŞIRNAK - KASRİK BOĞAZI - ÇUKURCA- ZAP SUYU - HAKKARİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Gabar ve Cudi dağlarını birbirinden ayıran ve tarihte 'Krallar Geçidi' olarak bilinen 6 bin yıllık Kasrik Boğazında kısa bir mola verdikten Şırnak üzerinden Hakkari yolculuğuna başlıyoruz. Yolculuk boyunca İlkbaharın binbir renkli vadileri ,kaya tepeleri ya da kucağında açmış ters laleler ve fulyaları görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında Çukurca'ya ulaşarak öğle yemeğini alacağımız restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Tarihi Taş Evler ve Eski Tahin Helvası Değirmeni gezisinden sonra Hakkari şehir merkezine hareket ediyoruz. Koçerlerin (göçer) Güneydoğu'dan Bingöl dağlarına göç edişlerine tanık oluyoruz. Zap suyunu takip ederek Hakkari'ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olur, Tur Ücretine Dahildir.
Konaklama: Hotel Şenler, vb.
Rota: Cizre - Çukurca (185 km) Çukurca - Hakkari (75 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 260 km
Otele Giriş Saati: 18.00

 

3. Gün: HAKKARİ - BERÇALAN YAYLASI - MEYDAN MEDRESESİ - SÜMBÜL DAĞI - KOÇANİS KİLİSESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Sümbül Dağı'nı ve Zap Suyu'nu yakından göreceğimiz yeni yapılmış seyir terasa çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında 18 yy.da çift katlı ve kanatlı, açık avlulu düz damlı Hakkari Meydan Medresesi geziyoruz. Medrese, düzgün kesme taş işçiliği gösteren anıtsal yapısı, düzgün planı, iki katlı revaklı avlusu, mescit ve odaları ile kapısındaki süslemeler ve içerisindeki sütun başlıkları ile dikkat çekiyor. Ayrıca günümüze orijinal yapısını koruyarak ve sağlam bir şekilde gelmiş Hakkâri’nin tek anıt yapısıdır. Sonrasında Hakkâri il merkezine 18 km uzaklıktaki Berçalan Yaylasına gidiyoruz. 3500 metre rakımdaki bu muhteşem yaylada aynı günde dört mevsimi bir arada yaşayabilirsiniz. Yaylanın alt tarafı yaz mevsimi yaşanırken biraz yukarıda çiçekler ve yeşillikle ilkbahar ayı biraz daha yukarı çıkınca güz havası ve en tepeye çıktığında karı görürsünüz. İlkbahar aylarıyla birlikte yöre halkı hayvanlarını otlatmak amacıyla bu yaylaya giderler. Öğlen yemeğimiz bu gün piknik tarzı olacak . Göçerlerin çadırlarına konuk oluyoruz. Dönüş yolunda Nasturi patriklik merkezi olan Koçanis Kilise'sini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak olur, Tur Ücretine Dahildir.
Konaklama: Hotel Şenler, vb.
Rota: Hakkari - Berçelan Yaylası (20 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 40 km
Otele Giriş Saati: 17.30

 

4. Gün: ZAP VADİSİ - VANADOKYA - HOŞAP KALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Zap suyunu takip ediyoruz. Zap Suyu üzerinde 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları adına yaptırılan 70 metre uzunluğundaki asma köprü (Devrimci Gençlik Köprüsü) görme imkanı buluyoruz. Sonrasında Van'ın doğal güzelliği olan halk arasında Vanadokya olarak adlandırılan volkanik oluşumların bulunduğu Yavuzlar Köyü'ne hareket ediyoruz. St. Bartholomeus Kilisesi'ni yol üzeinde panaromik olarak gördükten sonra Yavuzlar Köyüne ulaşıyoruz. Peri bacaları önünde vereceğimiz molanın ardından halk arasında 32 viraj olarak adlandırılan yolu kullanarak Hoşap Kale'sine ulaşıyoruz. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Van havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayollarının 18.40 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Yeni bir turumuzda tekrar görüşmek üzere, sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Dönüş Günüdür, Konaklama Yoktur.
Rota: Hakkari - Vanadokya (115 km) Vanadokya - Van (145 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 260 km

 Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
22.09.20224* Şehir Otelleri6.490,00 TL7.990,00 TL 6.490,00 TL--Taksitler »
13.10.20224* Şehir Otelleri6.490,00 TL7.990,00 TL 6.490,00 TL--Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul-Siirt Gidiş Uçak biletleri
 • Van - İstanbul Dönüş Uçak Biletleri
 • Bölgede özel tur araçları ile ulaşım
 • 1 Gece Şırnak 4* Otellerinde Konaklama
 • 2 Gece Hakkari 3* Otellerinde Konaklama
 • 3 Sabah kahvaltısı (Otelimizde - Açık Büfe)
 • 3 Akşam yemeği (Otelimizde - Set Menü)
 • Programda belirtilen geziler
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Berçelan yaylası gidiş - dönüş Minibüs transferi
 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcama ve Alışverişler

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam