Uçaklı Butik Doğu Karadeniz Yaylaları (4Gece 5Gün)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 20 Temmuz • 17 Ağustos • 07 Eylül
1. Gün: İstanbul - Trabzon Gidiş Uçuşu- AYASOFYA MÜZESİ - ATATÜRK KÖŞKÜ - ALTINDERE MİLLİ PARKI - SÜMELA MANASTIRI

Turumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı veya İstanbul Havalimanında buluşmamızı takiben başlayacaktır.  Pegasus Havayolları 06:00 seferi veya THY 05:50 Seferi ile Trabzon seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Sabah saat 07:30`da Trabzon havalimanında buluşarak turumuza başlıyoruz.Kısa kahvaltı molamızı takiben turumuza başlıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi’ni (Restorasyon çalışması devam etmektedir, buna göre açık olan yerler görülecektir) . Ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşkü gezimizin sonrasında, Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Maçka’dan geçerek Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde âdeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz 1250 metre yükseklikteki Sümela Manastırı’nı gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Manastır gezimizin ardından otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.
Konaklama: RİZE BÖLGESİ OTELLERİNDE KONAKLAMA

 

2. Gün: ÇAYELİ (ÇEÇEVA) - ÇAY BAHÇELERİ - ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) - ZİLKALE - GİTO YAYLASI - BADARA YAYLASI - ŞİMŞİR ORMANI - PALOVİT ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Rize`nin Çayeli ilçesinde bulunan haremtepe (Çeçeva) köyüne çıkıyoruz. Burası çayı ile meşhur Rize`nin en güzel çay bahçelerinden biri olup medyada gördüğünüz Çay bahçesi reklamların büyük bir kısmı bu köyde çekilmektedir. Ardından yolumuza devam edip Fırtına vadisinden girip vadi üzerinde ufak bir mola vereceğiz. Burada dileyen misafirlerimiz fırtına deresi üzerinde zipline heycanı yaşayabilirler (extra).Çamlıhemşin den geçip çat vadisinde bulunan eski adı Çinçiva olan Şenyuva köyüne varıyoruz. Sevdaluk dizisinin ve bir çok yapımın çekimi burada yapıldı. Ayrıca fırtına vadisindede bir çok örneği olan kemer köprülerin en güzellerinden bir tanesi burada bulunmaktadır. 40 metre uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki Şenyuva Köprüsü`nün kemer kısmı düzgün kesme taş, ayakları ise moloz taş kullanılarak inşa edilmiştir. Köprünün yapım tarihi 1696 olarak belirtiliyor.  Buradan yolumuza devam ederek Zilkale'ye varıyoruz. Denizden 750 metre, Çat Deresi`nden ise yaklaşık 100 metre yükseklikteki, görkemli manzarasıyla ziyarete gelenleri etkilemeyi başaran kale doğa ile baş başa ve bulunduğu konum nedeniyle adeta kartal yuvası gibi bir yerde.Kaleden ayrılıp manzaralı bir orman yolundan Gito Yaylası'na varıyoruz.Gito,Çamlıhemşin`e bağlı,2100 metre yüksekteki bir yayla. Kito Yaylası esasında adı fakat yaygın olarak Gito kullanılıyor. Son yıllarda artık tüm yaylalarda kurulan salıncaklardan biri burdada var. Bulutlar içerisinden geçiyormuşcasına havalanan salıncak fotoğrafları çekebilirsiniz. Ardından rotamızı Badara Yaylası'na çeviriyoruz.Badara yaylası 1860 metre yükseklikte bulunan küçük ama güzel bir Hemşin yaylasıdır.Doğal yayla yaşamı ve kültürü halen devam eden yaylalardan biridir öğle yemeğimizi yaylada hizmet veren yayla evinden yöresel yemeklerle yapıyoruz.Horon ve tulum keyfimizi yine bu yaylada yapıyoruz.Sonraki durağımız olan Şimşir Ormanı çapları 32 santim ve boyları 8 metreyi bulan şimşir ağaçları ile dünyada tek olarak kabul ediliyor. Türkiye`de ise Rize ve Kastamonu`da sadece birkaç şimşir ormanı bulunuyor. Rize`de bulunan şimşir ormanındaki şimşir ağaçlarının 300 yıldan daha yaşlı oldukları tahmin ediliyor.Ardından Rize deki debisi en yüksek şelalelerden biri olan Palovit Şelalesi'ne gidiyoruz.Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten akıyor.Bu dolu turumuzun ardından otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: RİZE BÖLGESİ OTELLERİNDE

 

3. Gün: POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI - TAR DERESİ (BULUT ŞELALESİ) - AYDER YAYLASI - AVUSOR YAYLASI - HUSER YAYLASI

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dolu bir program ile turumuza başlıyoruz. İlk olarak Şenyuvadan yola çıkıp zorlu bir yolu olan fakat manzarasıyla son yıllarda en çok ilgi gören bir yayla olan Pokut Yaylası'na ve tam karşısında bulunan Sal Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. İlk önce sal yaylasına uğrayıp kısa bir mola veriyoruz. Sal yaylası içine araç yolu yapılmayan doğallığını hala koruyan bir yayla. Ardından güzel bir patika yoldan 20 dk lık doğa yürüyüşüyle 2032 rakımlı Pokut yaylasına geçiyoruz. Adı Ermenice`de `rüzgar alan vadi` anlamına gelen Pokut yaylasının güney sırtında yer alan yerleşim alanları, bulutların üzerine resmedilmiş sıralı evler gibi tablo şeklinde görüntüsü güzel bir manzara keyfi yaşama fırsatı veriyor.Pokut manzarası eşliğinde tulumcumuz ve rehberimizle birlikte harika bir horon ve tulum keyfi yapıyoruz. Ardından Ayder Yaylasına iniş yaparak Tar Deresi ve Bulut Şelalesini görüyoruz.  Ayder Yaylasında öğle yemeği molası verdikten sonra, yol kenarından fotoğraflayabileceğiniz Gelin Tülü Şelalesi'nde duruyoruz. Ardından Avusor Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaylaya varıyoruz. Avusor varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. 2300 rakımda bulunan yayla kaçkar dağları manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Gün batımı için Huser Yaylası'na gidiyoruz. Son yıllarda Bulut Denizi manzarasıyla ünlenen Huser yaylasında bulut denizi oluşursa unutamıyacağınız bir gün batımı sizi bekliyor ve burada kurulan salıncakta bulutların üstünde salıncak keyfi yapabilirsiniz. Gün batımı ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: RİZE BÖLGESİ OTELLERİNDE KONAKLAMA

 

4. Gün: ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜ - MENÇUNA ŞELALESİ - ARTVİN - BORÇKA - KARAGÖL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Arhavi Çifte Köprü. Resmi kayıtlarda 18 y.y. da yapılan bir köprüdür dense de yaklaşık 650-700 yıllık bir köprü olduğu sanılmaktadır. Moloz taş ve kesme taşlardan inşa edilmiştir. Tümüyle merkezkaç kuvveti ile hesap edilerek çok hassas dengeler üzerine kurulmuş bir köprüdür. Burada verdiğimiz ufak bir molanın ardından Mençuna Şelalesi'ne doğru devam ediyoruz. Araç yolunun bitiş noktasında aracımızı park ederek asma köprüden geçip patika yoldan devam ederek 25-30 dk süren yürüyüşün ardından o muhteşem mençuna şelalesine varıyoruz. Mençuna şelalesinin yüksekliği yaklaşık 90 metre olup Türkiye`nin en yüksek şelalesidir. Doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Mençuna Şelalesi Arhavi`nin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Ardından Artvin Borçka Karagöl'e doğru yola çıkıyoruz yol üzerinde öğle yemeği molası verip yaklaşık olarak 1 saat 30 dk sonra Borçka Karagöle varıyoruz. Dünyanın en güzel göllerinden birisi olan Borçka Karagöl, Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşmuştur. Gölün üzerinde yer alan platforma çıkıp muhteşem bir doğa manzarası içerisinde harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Gölün etrafını rehberimiz ve tulumcumuz ile birlikte 30 dk süren bir yürüyüşle geziyoruz. Ardından tulum ve horon keyfi yaptıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: RİZE BÖLGESİ OTELLERİNDE KONAKLAMA

 

5. Gün: RİZE BEZİ - KİREMİTLİ KÖPRÜ - ÇAYKARA AT ÇİFTLİĞİ - TRABZON UZUNGÖL - UZUNGÖL SEYİR TERASI - SÜRMENE BIÇAKCILIK - ÇAY FABRİKASI - Trabzon - İstanbul Dönüş Uçuşu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından programdaki son turumuza başlıyoruz. İlk önce yöresel alışveriş yapabileceğiniz ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz Rize bezi, Sürmene bıçakçılık, ve Çay Fabriklası'na uğruyoruz. Ardından Trabzon Uzungöl yolunda Kiremitli köprü'ye ve Çaykara at çiftliğine uğruyoruz burada dileyen misafirlerimiz atlara binip ufak bir tur atabilirler. Yolumuza devam edip Uzungöl'e varıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikte bulunan Uzungöl dik yamaçları ve muhteşem bir doğa örtüsü ile doğa tutkunlarını büyüleyici bir yer. Bu muhteşem manzarayı daha güzel bir şekilde görebilmeniz için Uzungöl seyir tepesi'ne çıkıyoruz burada bolca fotoğraf çekip öğlen yemeği molası vereceğimiz yere gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Uzungöldeki yapay şelaleleri de ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda Trabzon Havalimanına ulaşarak dönüş uçuşumuzu yapmak üzere programımızı tamamlıyoruz. Sabiha Gökçen havalimanı dönüşü yapacak misafirlerimiz Pegasus Havayolları 22:30 seferi ile, İstanbul Havalimanı dönüşü yapacak misafirlerimiz THY 22:30 seferi ile dönüş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuza katıldığınız için çok teşekkür ediyor bir başka turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle iyi yolculuklar diliyoruz.

 Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
20.07.2022Yayla Otelleri4.900,00 TL5.700,00 TL 4.900,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 1.990,00 TL
7 - 12 Yaş 2.990,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 1.990,00 TL
7 - 12 Yaş 2.990,00 TL
Taksitler »
17.08.2022Yayla Otelleri4.900,00 TL5.700,00 TL 4.900,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 1.990,00 TL
7 - 12 Yaş 2.990,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 1.990,00 TL
7 - 12 Yaş 2.990,00 TL
Taksitler »
07.09.2022Yayla Otelleri4.900,00 TL5.700,00 TL 4.900,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 1.990,00 TL
7 - 12 Yaş 2.990,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 1.990,00 TL
7 - 12 Yaş 2.990,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul - Trabzon Gidiş Uçak Bileti
 • Trabzon - İstanbul Dönüş Uçak Bileti
 • Tüm çevre gezileri ve Yayla ulaşımları
 • Rehberlik
 • 4 Gece Rize otellerinde konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tura dahil olmayan ekstra harcamalar
  ( Zipline, Rafting  vb. aktiviteler )
 • Bahşiş ve alışverişler
 • 1. Gün extra kahvaltı
 • Tüm öğlen yemekleri
 • Müze Giriş Ücretleri

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam