Express Yunanistan Turu (4 Gece Otel)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Express Yunanistan Turu

5 GECE 6 GÜN / 4 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

  2/3 Kişilik Oda da Kişi Başı 349 Euro 

4* Merkezi Oteller (V.B)

Lüks Araçlarla Ulaşım !! | Gizlenmiş Mecburi Ücret Yok!!  | Yeşil Pasaporta Vize Yok!!

2024 Hareket Tarihleri

 

26 Ocak 2024 Cuma

23 Şubat 2024 Cuma

22 Mart 2024 Cuma

8 Nisan 2024 Pazartesi

19 Nisan 2024 Cuma

31 Mayıs 2024 Cuma

14 Haziran 2024 Cuma

26 Temmuz 2024 Cuma

23 Ağustos 2024 Cuma

20 Eylül 2024 Cuma

25 Ekim 2024 Cuma

29 Kasım 2024 Cuma

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ

 

 • Thessaloniki Mega Center & Jumbo Mağazası Alışveriş Turu + Canlı müzikli, eğlenceli Taverna & Sirtaki programı + Kalambaka – Meteora + Korint Kanalı & Patras & Olympia & Pire Turu + Atina Akropolis Turu + Batı Trakya Turu

330.€ yerine300.€

 

 

 

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 20 Eylül • 25 Ekim • 29 Kasım
1. Gün: İstanbul-Selanik

Akşam saat 22.00’de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 22.30’da Mecidiyeköy Meydan/Bambi Cafe önü, saat 23.00’de İncirli Ömür Plaza önü, 23:30’da Beylikdüzü Marmara Park AVM önü, 23.59’da Silivri Vega AVM önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç 15dk önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından İpsala sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandroupolis (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.

2. Gün: Selanik

Sabah saatlerinde Selanik’e varışımıza müteakip yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanını görüyoruz. Selanik’ in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp, saat 14.30’a kadar serbest zaman veriyoruz. Otelimize yerleşme ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz saat 15.30’da düzenlenecek, birbirinden ünlü markaları içinde barındıran Thessaloniki Mega Center & Jumbo Mağazası Alışveriş Turuna katılabilir. (20.€) Dileyen misafirlerimiz akşam Saat 20.00’de düzenlenecek Panoramik Selanik Şaheserleri Gece Turuna katılarak da gündüz görülen yerleri akşam ışılar altında görebilir ve Selanik’in merkezinde canlı gece hayatına dahil olabilirler. (20.€) Dileyen misafirlerimiz ayrıca Canlı müzikli, eğlenceli Taverna & Sirtaki programına katılabilirler. (50.-€ / Fix Menü – Limitli İçki) Her iki program için otele dönüş, Aristotales meydanından saat 23.59’dadır. Geceleme Selanik’teki otelimizde.

3. Gün: Selanik-Atina (Meteora)

Kahvaltı ardından Atina’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde, tur mevcudiyetinin yarısından fazlası talep ederse ekstra olarak Kalambaka – Meteora’yı ziyaret ediyoruz. (65.€) Meteora, ‘boşlukta asılı kalan’ anlamına gelir. Bu inanılmayacak derecede uzun ve dik kayaları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Yalnızca muazzam bir jeolojisi yoktur bunun yanı sıra hayal gücünüzü de genişletmektedir. Orta Yunanistan’daki insanın aklını başından alan bu kayalar Kalambaka’nın kuzeyinde, Pindus Dağlarının güneyinde bulunan düz vadiye dik olarak yükselir Manastır hayatı, uygun yerde inzivaya çekilmek amacıyla cenneti andıran bu sütunlara gelen ilk keşişlerle 11. yy’da başlamıştır. Burada dik kayalar üzerine kurulmuş Manastırları görüyor ve Vlaram Manastrını birlikte ziyaret ederek mansatırların oluşumu ve manastır hayatıyla ilgili bilgiler alıyoruz. (Manastır giriş bileti ekstra tur ücretine dahildir!) (Ekstra tura dahil olmayan misafirlerimizin aşağıdaki dinlenme tesisinde yaklaşık 1,5 saat beklemeleri gerekmektedir!) Kısa bir öğlen yemeği molası ardından Atina’ya hareket ediyoruz. Atina’ya varışımıza müteakip, yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Acropolis, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma ve Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi panoramik olarak otobüsten görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuz ardından kısa bir mola sonrasında otelimize giriş yapıyoruz. Geceleme Atina’daki otelimizde.

4. Gün: Atina (Korint Kanalı & Patras & Olympia & Pire)

Kahvaltı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Korint Kanalı & Patras & Olympia & Pire Turuna katılabilirler. (85.€) Kahvaltıdan sonra saat 08.00’de turumuza başlıyoruz. Saronic Körfezi boyunca ilerleyip, İyonya ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887’de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı’na varacağız. Burada Korint Kanalı üzerinde bulunan köprüleri görüp, gemilerin geçişini izleyeceğiz. Ardından Yunanistan’ın en büyük 3. Şehri olan Patras’a giderek Ortaçağ Kilisesi, Odeaon (Antik Tiyatro) ve Tiyatro binalarını görüp. Merkezde kısa bir serbest zaman ardından, yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculukla Olympia'ya varacağız. İlk Olimpiyat Oyunlarının yapıldığı (776a.C) eski Olimpiyat stadyumunun bulunduğu yeri ziyaret edeceğiz. Olimpiyat oyunlarının önemi, tüm Yunan şehirlerinin düşmanlıkları durdurması ve geniş çapta katılmasıydı. Olympia aynı zamanda Antik Yunanlıların en önemli kutsal alanı, kral ve tüm tanrıların babası Zeus'a tapınılan bir yerdi. Phidias'ın kendisi tarafından yapılmış ve antik dünyanın yedi harikasından biri olan devasa bir heykel olan altın ve fildişi heykeli de burada duruyordu. Burada fotoğraf ve yürüyüş için serbest zaman verdikten sonra (Müze giriş bileti ekstra tur ücretine dahildir!) Atina’nın şirin ve hareketli bir ilçesi olan Pire’ye geçiyoruz. Pire Paşa Limanını görerek burada vereceğimiz serbest zamanda birbirinden güzel balıkçıların olduğu bölgede akşam yemeği imkanımız oluyor. Turumuz gece geç saatlerde sona eriyor. Geceleme Atina’daki otelimizde.

5. Gün: Atina – Kavala – Alexandroupolis

Sabah kahvaltı ardından Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Atina Akropolis Turuna katılabilirler. (75.-€ / Giriş Biletleri Dahil!) Atina = Akropol, Atina Akropolisi, Atina'ya hakim yüksek bir kayalık üzerinde bulunan ve büyük mimari ve tarihi önemi olan birçok antik yapı kalıntılarını içeren eski bir hisardır. Atina Akropolisi, tüm Akropolislerin en bilineni olduğu için genellikle Akropolis denilince tüm dünyada ilk akla gelen yerdir. Yerel rehberimiz eşliğinde Akropolis ve Yamaçlar, Antik Agora, Hadrian Kütüphanesi, Kerameikos, Aristoteles Okulu [Lyceum], Olympieion, Roma Agorası ve Akropolis Müzesini gezdikten sonra, otelde kalan misafirlerimizi de alarak Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavala Kalesi, Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon otobüsten panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve şehri daha yakından tanımak için vereceğimiz serbest zaman ardından, Alexandroupolis (Dedeağaç)’a gidip otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Alexandroupolis’deki otelimizde.

6. Gün: Alexandroupolis – İstanbul (Porto Lagos – Xanthi – Komotini)

Kahvaltı ardından otelden ayrılıyor ve panoramik olarak Alexandroupolis (Dedeağaç) şehrini görüyor ve saat 17.00’ye kadar burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek BATI TRAKYA turuna katılabilirler. (35.-€) Tura katılan yaklaşık 1 saatlik yolculukla, bir tarafı deniz, bir tarafı göl ve ormandan oluşan büyüleyici Porto Lagos ile tura başlıyoruz. Burada Agios Nikolas kilisesini görüp vereceğimiz fotoğraf molası ardından Xanthi (İskeçe)’ye hareket ediyoruz. Batı Trakya Türklerinin yaşadığı önemli bir yerleşim yeri olan İskeçe’de Safranbolu’yu andıran geleneksel eski Türk evlerinden oluşan eski çarşıda kısa bir panoramik yürüyüş turu yaptıktan sonra birbirinden güzel kafelerin ve tavernaların keyfini çıkarmak üzere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yine Türklerin yoğun olarak yaşadığı Komotini (Gümülcine) şehrindeki eski çarşıda yürüyüş yapıyoruz. Meşhur Gümülcine kahvelerinin tadına baktıktan sonra, otelde kalan misafirlerimizi de alıp İpsala sınır kapısına doğru yola koyuluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. İpsala, Keşan, Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…Ücrete Dahil Hizmetler

 • Lüks otobüslerle ulaşım 
 • Selanik, Atina, Kavala, Dedeağaç panoramik gezileri. 
 • Selanik (1), Atina (2) Dedeağaç (1) toplam 4 Gece 4* Merkezi otellerde Oda/Kahvaltı konaklama. 
 • Zorunlu mali mesuliyet sigortası. 
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Seyahat & Sağlık Sigortası (15.€)
 • Yunanistan Şengen ( Schengen) Vizesi 
  Yeşil Pasaport sahipleri, Geçerli Schengen Vizesi olanlar Vizesizdir.
 • Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri
 • Yurtdışı çıkış Pulu 
 • Programda Belirtilen Extra Turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (5.-€ Kişi Başı)

Fiyatlar

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
20.09.20244* Şehir OtelleriSorunuz349,00 €524,00 €349,00 €--Taksitler »
25.10.20244* Şehir OtelleriSorunuz349,00 €524,00 €349,00 €--Taksitler »
29.11.20244* Şehir OtelleriSorunuz349,00 €524,00 €349,00 €--Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)