Kastamonu Ilgaz Turu

KASTAMONU ILGAZ TURU 

2 GECE 2 GÜN - Kültür ve Doğa Turu 
( 1 Gece Otel Konaklaması )  

(Tur tarihinizi seçerek Online Rezervasyon yapabilirsiniz.)

 

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İstanbul - Çankırı Ilgaz Gece Seyahati

İstanbul'dan belirlenmiş saatte ve duraklarımızdan hareket ile gezimize başlıyoruz. Tem otoyolu güzergahını kullanarak Sakarya, Bolu güzergahını kullanarak Çankırı iline bağlı Ilgaz Seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Gece seyahat halinde otobüsümüzde geçecektir.

 

2. Gün: Çankırı Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi - Kastamonu Merkez Gezisi

Gece yolculuğumuzun ve molalarımızın ardından sabah erken saatlerde ulaştığımız restoranımızda (extra) aldığımız sabah kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Kahvaltımızı takiben Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi 'ne ulaşarak kayak merkezi bölgesinde grubumuza serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz kızak veya kayak kiralayarak karın keyfini çıkarabilirler. Arzu eden misafirlerimiz 1600 mt lik telesiyej ile keyifli bir seyahatin ardından 1881 m. rakımlı Yıldız Seyir Tepesine çıkış yapabilirler. Muhteşem Kar manzaraları eşliğinde vakit geçirerek kullandığımız serbest zaman sonrasında Kastamonu şehir merkezine hareket ediyoruz. Kurtuluş savaşında çok önemli bir rol oynayan Kastamonu gezimize Şehit Şerife Bacı ve Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederek başlıyoruz, ardından Nasrullah Köprüsü, Nasrullah Kadı Efendi Camii ve meydanı, Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı,ziyaretlerimizi yapıyoruz. Osmanlı Döneminde önemli bir ticaret şehri olan Kastamonu'nun günümüze ulaşan eserleri olan Kurşunlu Han, Balkapanı Han, Penbe Han ve ardından Cem Sultan Bedesteni 'ni görüyoruz. Yakup Ağa Külliyesi ziyaretimizin ardından Meşhur Kastamonu Çekme Helvası'nı ve Kastamonu Pastırması 'nı tadıyor ve alışveriş molamızın ardından, otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ev Akşam yemeği Kastamonu'da bulunan otelimizde.

 

3. Gün: Kastamonu - Safranbolu Turu - İstanbul Seyahati

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından gezimize devam ediyoruz. Bugünkü gezimizde kah otobüsümüzle kah yürüyerek Kastamonu 'nun öne çıkan tüm önemli yapılarını ve müzelerini ziyaret edeceğiz. Sabah ilk durağımızda; Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Liva Paşa Konağı ve Etnoğrafya MüzesiKastamonu Arkeoloji Müzesi, Mimar Vedat Tek Sanat Kültür merkezi, İsmail Bey Külliyesi ziyaretlerimizin ardından Kastamonu'dan ayrılıyoruz. Öğleden sonra Safranbolu'ya ulaşarak Tarihi Safanbolu konaklarının bulunduğu eski çarşıda kısa bir gezinin ardından kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza devam ederek, Tem Otoyolunda verdiğimiz molaların ardından akşam saat 23:00 - 24:00 civarında İstanbul'a ulaşarak tur planımızı başladığımız noktalarda tamamlamış olacağız.

 Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • Lüx Aracımız ile Gidiş Dönüş Ulaşımlar
 • Tur süresince tüm transfer ve ulaşımlar
 • Profesyonel Rehberilik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar
 • 1 Gece Kastamonu Hotel Konaklaması
 • Otelimizde alınan 1 Sabah Kahvaltısı
 • Otelimizde alınan 1 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler,
 • Kayak Takımı vb. ekipman kirası ve telesiyej ücretleri,
 • Öğlen yemeği,
 • Birinci gün sabah kahvaltısı,
 • Müze ören yeri giriş ücretleri ve Milli Park giriş ücreti
 • Kişisel harcamalar ve alışverişler,

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam