Maçahel Yaylaları ve Şavşat Gölleri Doğa Yürüyüşü (5Gece6Gün)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

 Maçahel Yaylaları ve Şavşat Gölleri Doğa Yürüyüşü

 KONAKLAMALI TREKKİNG TURU 

5 GECE  6 GÜN - Doğa Yürüyüşü Turu 
(5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama )

   “Yine yürümeliyiz” diyerek ayrılacağınız keyifli bir gezi sizi bekliyor.

 
 
 

(Tur tarihinizi seçerek Online Rezervasyon yapabilirsiniz.)

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: Rize Havalimanı - Mencuna Şelalesi - Cehennemdere Kanyonu - Şavşat Karagöl

Sabah Rize Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binip Çamlıhemşine doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Vadisinde sabah kahvaltı molamızı veriyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binip Artvin Arhavi’de bulunan Kamilet Vadisi içinde yer alan Mençuna şelalesine doğru yola çıkıyoruz.Yol üzerinde 18. yüzyılda Osmanlılar tarafından yapılan Çifte Köprüler varıp ufak bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Mençuna Şelalesi için 3 km'lik bir yolumuz kalıyor. Araç yolculuğumuzu tamamladıktan sonra orman içinden 30 dakikalık bir yürüyüşün ardından 92 metreden dökülen ve büyüleyici bir manzaraya sahip olan Mençuna Şelalesine varıyoruz. Mençuna Şelalesindeki gezimizi tamamladıktan sonra Ardanuç'ta bulunan Cehennemdere Kanyonuna doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Cehennemdere Kanyonuna varıp gezmeye başlıyoruz. Bu güzel noktadaki gezimizi tamamladıktan sonra Şavşat Karagöl için yollara düşüyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolcuğun ardından Şavşat Karagöle varıyoruz. Karagöl, yamaç araziden kopan heyelan kitlesinin vadi önünü kapaması sonucu çanakta biriken suların birikmesiyle oluşmuştur. Karagöl'ün yüzey alanı 5 hektar ve en derin noktası 33 m olup göl suyu hafif alkalidir. Bu güzel noktada gezimizi tamamladıktan sonra konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıp oteldeki akşam yemeğinin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

 

 

2. Gün: Arsiyan Gölleri Doğa Yürüyüşü ve Şavşat Balıklı Göl

Sabah erken saatlerde kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Arsiyan Gölleri doğa yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dk yolcuğun ardından Velat Yaylasına varıyoruz.Kısa bir hazırlığın ardından toplam 9 km olan doğa yürüyüşümüz başlıyor. İlk etapta 2250 rakımında yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 3 km'lik bir çıkışın ardından 2617 metre de bulunan Kız Gölüne varıyoruz. Bu nokta da kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Boğa gölüne doğru inişimiz başlıyor. Yaklaşık 3,5 km yürüdükten sonra Boğa Gölüne varıyoruz. Bu güzel noktada kısa bir molanın ardından Arsiyan Göllerine doğru yürüyüşümüz başlıyor. Yaklaşık 3,5 km yürüdükten sonra Arsiyan Göllerine varıyoruz ve bu güzel noktayı geziyoruz. Yalnızçam Dağlarının kuzey doğusunda bulunan Arsiyan Yaylası bölgede bulunan köylere ait yaylaların bulunduğu irili ufaklı gölleri sahip bir tabiat güzelliğidir. Arsiyan’da bulunan göller ve eski yerleşimler bir çok hikayeye konu Arsiyan Göllerinde gezimizi tamamladıktan sonra Balıklı Göle doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dk yolculuğun ardından bu güzel noktaya varıyoruz. Bu güzel noktada gezimizi tamamladıktan sonra konaklayacağımız otelimize varıp oteldeki akşam yemeğinin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

 

3. Gün: Bazgiret Yaylası - Korda Tepesi - Macahel

Sabah erken saatlerde kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza Bazgiret Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından bu güzel noktaya varıyoruz ve bu güzel noktayı gezmeye başlıyoruz.Bazgiret Yaylasındaki gezimizi tamamladıktan sonra panoramik manzaralar eşliğinde Korda Tepesine doğru yolculuğumuz devam ediyor. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından bu güzel noktaya varıyorız.Bu güzel noktada gezimizi tamamladıktan sonra konaklayacağımız otelimize varıp dinlenmeye oteldeki akşam yemeğinin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

 

4. Gün: Gorgit Yaylası Doğa Yürüyüşü

Sabah erken saatlerde kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Gorgit Yaylası yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından Efeler Köyü’ne varıp kısa bir hazırlığın ardından Türkiye'nin amazonlarına doğru yolculuğumuz başlıyor. Karçal Dağı'nın eteklerinde 1750 rakımında bulunan Gorgit Yaylasına, Efeler köyünden yaklaşık 5,5 km yürüyüşle ulaşılmaktadır. Yürüyüş rotası oldukça keyifli. Başlangıçta Maçahel Vadisi manzarası eşliğinde ince patikalardan yavaş yavaş tırmanıyoruz. Vadi manzarasının hemen bitiminde muhteşem bir ormanın içine giriyoruz. Bu masalsı ormandan çıktıktan sonra vadiye akan derenin hemen kenarında panoramik manzaralar eşliğinde Karçal Dağı'nın eteğindeki bu güzel yaylaya varıyoruz ve yayladaki hem öğle yemeği hemde fotoğraf molası başlıyor. Yaklaşık olarak 1,5 saatlik molanın ardından Gorgit yaylasından Efeler Köyü’ne doğru dönüşe geçiyoruz. Gorgit Yaylası doğa yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. Oteldeki akşam yemeğinin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

 

5. Gün: Fındıklı Yaylası - Nacadirev Gölü - Kuyruklu Göl Doğa Yürüyüşü

Sabah erken saatlerde kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Macahel'in bir başka güzel noktası olan Fındıklı Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından Fındıklı Yaylasına varıyoruz. Kısa bir hazırlığın ardından ilk etapta Nacadirev Gölüne doğru yürüyüşümüz başlıyor. 2200 metreden başlayan yürüyüşümüz yayla yolarını ve patikalarını kullanarak yaklaşık 2 saatlik yürüyüşün ardından 2750 metre de bulunan Nacadirev Gölüne varıyoruz ve bu güzel nokta da yemek molası veriyoruz. Yemek molamızın ardından Kuyruklu Göl yürüyüşümüz başlıyor. Yaklaşık 8 km yürüdükten sonra Kuyruklu Göle Varıyoruz. Bu güzel nokta da kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Mereta Yaylasına doğru yürüyüşümüz devam ediyor. Toplam da 16 km'lik Fındıklı Yaylası - Mereta Yaylası yürüyüşümüzü tamamlıyoruz ve Korda Tepesine doğru Günbatımı için yola çıkıyoruz. Korda Tepesine Günbatımı yaptıktan sonra konaklayacağımız otelimize dönüyoruz.

 

6. Gün: Maral Şelalesi - Borçka Karagöl - Rize Havalimanı

Sabah erken saatlerde kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yörede yaşayanlar tarafından "yeryüzü cenneti" olarak tarif edilen Maral Şelalesi, Maçahel Vadisi'nde yer almaktadır. Şelale yaklaşık olarak 64 metre yükseklikten dökülmektedir. Maral Şelalesinde gezimizi tamamladıktan sonra panoramik manzaralar eşliğinde Borçka Karagöl'e doğru yola çıkıyoruz. 1800'lü yıllarda bugünkü Klaskur Yaylası'nın yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur Deresi'nin önünü kapatması ile oluşmuş göllerdir.Bu güzel noktadaki gezimizi tamamladıktan sonra Uygun bir nokta da yemek molamızı veriyoruz. Yemek molamızı tamamladıktan sonra Rize Havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

Katılımcıda Olması Gerekenler :
- Küçük Sırt Çantası
- Termos
- Kafa Lambası
- Tozluk
- Baton
- Düdük
- Tercihen Bilekli Yürüyüş Ayakkabısı
- Su Geçirmez Pantalon
- Güneş Gözlüğü
- Cilt için koruyucu krem

Önemli Notlar :
 
Not-1 : İlkbahar aylarında yürüyüş yaptığımızdan ötürü üzerinizdeki kıyafetleri buna
göre ayarlayınız.
Not-2 : Yürüyüş esnasında min. 2lt su yanınızda olmalı.Yürüyüş esnasında atıştırmalık
kuruyemiş alabilirsiniz. Yanınızda küçük litreli termos bulundurunuz.
Not-3 : Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda rehbere bilgi veriniz.
 

 Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul - Rize Gidiş Uçak Bileti
 • Rize - İstanbul Dönüş Uçak Bileti
 • Araç içi ikramlar
 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • 5 Sabah Kahvaltısı ( Otelde)
 • 5 Akşam Yemeği ( Otelde)
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler ve diğer harcamalar
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğlen Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Geçiş Ücretleri

 •  

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için Özel Tur planları hazırlamaktayız.
Tur bölgesi, Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim.
Tek yapmanız gereken istediğiniz turu Talep etmek.


GRUP TALEBİ YAPMAK İÇİN ;
Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Acil sorularınız için;  0535 692 00 16 /  0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 bize ulaşabilirsiniz.

ONLİNE ÖZEL GRUP TALEBİ Yapmak için;
Lütfen aşağıdaki Formu doldurarak bize talebinizi iletiniz.

 


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)