Safranbolu Amasra Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

SAFRANBOLU AMASRA TURU 

1 GECE 2 GÜN - Kültür ve Doğa Turu 
( 1 Gece Yolda, 1 Gece Otel Konaklaması )

 

(Tur tarihinizi seçerek Online Rezervasyon yapabilirsiniz.)

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 06 Mayıs
1. Gün: İstanbul - Safranbolu ( Gece Yolculuğu )

İstanbul`dan belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle Adapazarı, Bolu, Gerede, Karabük, üzerinden Safranbolu`ya varıyoruz. 

Konaklama: Turumuzun bugünü sadece gece gidiş seyahati içerir, otel konaklaması yapılmaz.
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Safranbolu gidiş seyahatimiz gerçekleşecektir. (yaklaşık Toplam 400 km)   
Safranbolu Varış Saati: Aracımız Safranbolu`ya sabah 07:00 - 07:30 arasında ulaşmaktadır. 


2. Gün: Safranbolu, Tarihi konaklar ve Çarşıları, Hükümet Konağı ve Müzesi, Kaymakamlar Evi, - Yörük köyü, Sipahioğlu Konağı, Çamaşırhane, İncekaya Su Kemeri, Ters Ev, Cam Teras

Sabah erken saatlerde Safranbolu`ya varışımızın ardından arzu eden misafirlerimiz için (Extra) yöresel kahvaltı yapıyor ve sonrasında gezimize başlıyoruz. Tarihi Safranbolu Çarşıları küçük ve sokakları oldukça dar olduğu için erken saatlerde başlayan gezimiz Tarihi Konakların bulunduğu sakin sokaklarda oldukça keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Kısa dinlenme molalarıyla yürüyerek 1700`lü yıllardan bir fotoğraf karesi gibi duran Osmanlı kasabasının keyfini sürüyoruz. Dünya miras listesine alınmış Safranbolu`yu keşfetmek üzere Rum ve Türk mahallelerini seyrediyor ve fotoğraflarımızla anılarımıza kaydediyoruz. gezi planımızda Safranbolu Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve güneş saati, bir müze ev olan Safranbolu Kaymakamlar Evi , Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Demirciler Bakırcılar ve Yemeniciler Arastaları, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Meşhur Safranbolu Lokumu `nun tadına bakma, alışveriş sonrasında (Extra) Öğle yemeği alıyoruz. Gezimizin devamında Yörük Köyü, Sipahioğlu Konağı, Yörük Köyü Çamaşırhanesi `ni gördükten sonra Tokatlı Kanyonu`na ulaşıyoruz. Muhteşem Kanyon manzarası, İncekaya Su Kemeri, Cam Teras, Ters Ev gezilerimizden sonra programımızı tamamlıyoruz. Adrenalin seveler Tokatlı kanyonu üzerinde Zipline keyfide yapabilirler. Oldukça geniş kapsamlı gerçekleşen gezimizi bitirdikten Otelimize hareket ediyor ve giriş işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Extra Gece Turu, Bulak Mağarası ve Bağlar Gezisi ; Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirlerimiz için ilginç bir gece yürüyüşü ve Gece Safranbolu manzaraları eşliğinde Bağlar Mahallesi ve Bulak Mancilis Mağarasının görüleceği bir etkinlik düzenliyoruz. Milyonlarca yılda oluşan Bulak (Mencilis) Mağarası`nın grişi, dik kayalar üzerinde olup, mağaranın uzunluğu toplam 6.5 kilometredir. Mağaranın 2.5 kilometrelik kısmı harıtalanmış olup 380 metrelik kısmında elektrifikasyonu ve yürüyüş parkuru yapılarak turizme açılmıştır. Halen hidrolojik olarak aktif bir mağaradır. Yer altı nehirleri, göletler, şelaleler ilgi çekici ve olağanüstü güzellikteki sarkıt ve dikit oluşumları bulunan ve "Doğal Varlık" olarak tescil edilen mağara ziyaretcilerimizin ilgisini çekmektedir. Bağlar Mahallesi ise Safranbolunun tarihi yazlık bahçeli konaklarının bulunduğu mahalledir. Gece ışıkları altında Bağlar mahallesini de panoramik olarak görme fırsatı yakalayacağız. 


Sabah Kahvaltısı: Safranbolu Restoranlarında Ekstra olarak Alınacaktır.  
Öğle Yemeği: Safranbolu Restoranlarında Extra olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelimizde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: 3* Aygür Hotel vb. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Safranbolu çevresinde  kısa seyahatlerimiz gerçekleşecektir. (yaklaşık Toplam 50 km)   
Otele Varış Saati: Otelimize Girişimiz 18.00 - 18.30 saatleri arasında olacaktır.


3. Gün: Amasra, Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Boztepe, Cenova Şatosu, Fatih Camii, Tahtacılar Çekiciler Çarşısı, Amasra Müzesi - Kuşkayası Yol Anıtı - Devrek Baston Atölyesi - İstanbul Dönüş Seyahati

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası Amasra gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli karadeniz doğa manzaraları eşliğinde seyahatimizi yapıyor ve Amasra `ya ulaşıyoruz. Amasra` nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi`nden Fatih Sultan Mehmet` in "Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola (Dünya`nın Gözleri) " dediği Amasra` nın manzarasını seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Kraliçe Amastris` ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra` nın merkezine geldiğimizde Karadeniz` in meşhur balık lokantalarında ( Extra ) Öğlen Yemeği alıyoruz. Yemekte bizi enfes bir Salata ve Balık ziyafeti bekliyor. Yemek sonrasında Amasra`da Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Direkli kaya, Boztepe, KaleiçiCenova Şatosu, Küçük Kilise ( Amasra Kültür ve Sanat Evi ), Fatih Camii (Eski Bizans Kilisesi),  Tahtacılar Çekiciler Çarşısı, Barış Akarsu Parkı,  Amasra Müzesi,  gezilerinden sonra Kuşkayası yol anıtını ziyaret ederek Amasra`dan ayrılıyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde bulunan dünya çapında baston yapımıyla ünlü Devrek Baston Atölyesi`ni ziyaret ediyoruz. Tem otoyolu üzerinde verdiğimiz moladan sonra trafik ve yol durumuna göre saat 23:00 - 24:00 arası İstanbul`a varıyoruz. Sizlerle yeni bir gezimizde buluşmak üzere gezi katılım durağınızda sizlerden ayrılıyoruz...

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Ücrete dahil olarak alınacaktır.  
Öğle Yemeği: Amasra Restoranlarında Ekstra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Dönüş Seyahatinde olunacağından Mola Tesisinde Ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Konaklama Bulunmaz. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Safranbolu - Amasra arası kısa seyahatlerimiz ve dönüş yolculuğumuz gerçekleşecektir. (yaklaşık Toplam 500 km)   
İstanbul`a Varış Saati: Aracımız İstanbul`a 23.00 - 24.00 saatleri arasında ulaşmaktadır.
  

AYGÜR HOTEL * * * ( SAFRANBOLU / KARABÜK )

Otelimiz 75 oda  - 152 Yatak Kapasitelidir. 
Safranbolu Göztepe Mevkiinde bulunmaktadır. Yeni şehir merkezine 5 dakika yürüyüş mesafesindedir. Tarihi merkeze yürüyerek 20 dakika mesafededir.
Oda Özellikleri :
LCD TV (82 ekran ), split klima (sadece suit odalarda) , merkezi ısıtma , telefon , minibar, saç kurutma makinesi, duşa kabin, wc, balkon,ücretsiz wireless internet standart olarak tüm odalarda bulunmaktadır.

  

 

  

AYGÜR HOTEL * * * ( SAFRANBOLU / KARABÜK )

Otelimiz 75 oda  - 152 Yatak Kapasitelidir. 
Safranbolu Göztepe Mevkiinde bulunmaktadır. Yeni şehir merkezine 5 dakika yürüyüş mesafesindedir. Tarihi merkeze yürüyerek 20 dakika mesafededir.
Oda Özellikleri :
LCD TV (82 ekran ), split klima (sadece suit odalarda) , merkezi ısıtma , telefon , minibar, saç kurutma makinesi, duşa kabin, wc, balkon,ücretsiz wireless internet standart olarak tüm odalarda bulunmaktadır.

  

 

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
06.05.20223* Şehir Otelleri490,00 TL590,00 TL 490,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 299,00 TL
7 - 12 Yaş 399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 299,00 TL
7 - 12 Yaş 399,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul'dan Gidiş-Dönüş ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • 1 Gece Otel Konaklaması
 • 1 Sabah Kahvaltısı ( Otelde)
 • 1 Akşam Yemeği ( Otelde)
 • Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler ve diğer harcamalar
 • Özel Müze ve Giriş ücreti bulunan yerler
  Kaymakamlar evi, Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi,
  Yörükköyü Sipahioğlu Konağı ve Çamaşırhane, Ters Ev, Cam Teras,
 • Müze Kart ile Ziyaret edilebilecek Müzeler
  ( Müze Kartlılar, 65 Yaş üzeri ve 18 yaş altı ücretsizdir)
  Amasra Müzesi 12,5 TL

  TUR ESNASINDA EKSTRA ALINABİLEN HİZMETLER
 • Ekstra (30 TL) Gece Turu Bulak Mağarası ve Bağlar Mahallesi gezisi
  ( Bulak Mencilis Mağarası giriş ücreti, Ulaşım ve rehberlik ücretidir.)
   
 • Ekstra (45 TL) Safranbolu'da Öğlen yemeği
  ( Bükme Set Menü : Çorba, Safranbolu Bükmesi, Salata, içecek ) 
   
 • Ekstra (85 TL) Amasra'da Öğlen yemeği
  ( Balık Set Menü : Karışık Balık 1/4  ve Amasra Salatası 1/4, Tatlı, İçecek ) 
   
 • Ekstra (40 TL) Safranbolu'da Yöresel Sabah Kahvaltısı (Serpme Kahvaltı)

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.