Baştan Sona Doğu Karadeniz Yaylaları Gezisi

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

BAŞTAN SONA DOĞUKARADENİZ YAYLALARI 

YAYLA TRANSFERLERİ + YAYLA KONAKLAMALARI DAHİL 

5 GECE 6 GÜN - Doğa ve Yaylalar Turu
( 5 Gece Yayla Otelleri Konaklama )  

Bu Turumuz; Gruplara Özel olarak istenilen tarihte gerçekleşmektedir.
10 - 12 Kişilik Gruplar ile Doyasıya Yaylalar gezisi... 

Ulaşım, Konaklama, Kahvaltı, Akşam Yemeği,  Yayla Transferleri, Rehberlik ve Çevre Gezileri Dahildir.  

 

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: Rize Havalimanı - Zil Kale - Palovit Yaylası - Huser Yaylası Günbatımı

Sabah Rize Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binip Çamlıhemşin'e doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Vadisi'nde sabah kahvaltı molamızı veriyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binip Zile kale'ye doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 30 dk. yolculuğumuzun ardından Zil Kale’ye varıyoruz ve gezmeye başlıyoruz. Denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden de 100metre yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zil Kale, ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de görünebiliyor. Zil Kale, 8 burç ve bir gözetleme kulesi, dış ve orta surlar ile iç kaleden oluşuyor. Kalede muhafız binası, şapel ve baş kule bölümleri yer alıyor. Zil Kale’deki gezimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Bu noktadaki gezimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Palovit Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dk yolculuğun ardından enfes manzarasıyla Palovit Şelalesi bizi karşılıyor. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Palovit Şelalesi, Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten dökülmekte. Palovit Şelalesi’ndeki gezimizi tamamladıktan sonra hem günbatımı yapacağımız Huser Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Huser Yaylası bütün ihtişamıyla bizi karşılıyor. 2400 metre rakımında bulunan Huser Yaylası son birkaç yıldır yayla doğaseverler ve kampçılar arasında oldukça revaçta. Huser Yaylası’nı diğerlerinden farklı kılansa kesinlikle büyülü günbatımı. Bu güzel noktadaki gezimizi tamamladıktan sonra konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıp dinlenmeye çekiliyoruz.

 

2. Gün: Avusor Yaylası - Ayder Yaylası - Pokut Yaylası

Sabah erken saatlerde kalkıp otel de kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Ayder Yaylası için yola çıkıyoruz.Yaklaşık 30 dk. yolculuğun ardından yaylaya varıp bu şirin yaylayı gezmeye başlıyoruz.Bu noktadaki gezimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Pokut Yaylası için yola çıkıyoruz.Yol üzerinde bulunan tarihi köprüler de fotoğraf molalalrı vererek yolculuğumuz devam ediyor. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Pokut Yaylasına varıyoruz. Yayla da günbatımı yapıp otel de akşam yemeğinin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

 

3. Gün: Sal Yaylası - Borçka Karagöl - Macahel

Bugün Kaçkar Dağı yaylalarına veda ediyoruz.Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Sal Yaylası'na doğru kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Sal Yaylasından aracımıza binip Türkiye'nin amazonlarına doğru yani Macahel'e doğru yolculuğumuz başlıyor. Hedefimiz ilk olarak Borçka Karagöl.Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Borçka Karagöl'e varıp bu güzel noktayı gezmeye başlıyoruz.Borçka Karagöl, 1800'lü yıllarda bugünkü Klaskur Yaylası'nın yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur Deresi'nin önünü kapatması ile oluşmuş göllerdir.Bu güzel noktadaki gezimizi tamamladıktan sonra Macahel'e doğru yolculuğumuz devam ediyor. Akşam saatlerinde Macahel de buluna otelimize varıp akşam yemeğinin ardındandan dinlenmeye çekiliyoruz.

 

4. Gün: Maral Şelaesi - Korda Tepesi - Şavşat Karagöl

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yörede yaşayanlar tarafından "yeryüzü cenneti" olarak tarif edilen Maral Şelalesi, Maçahel Vadisi'nde yer almaktadır. Şelale yaklaşık olarak 64 metre yükseklikten dökülmektedir.Maral Şelalesinde gezimizi tamamladıktan sonra panoramik manzaralar eşliğinde Şavşat Karagöl'e doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz uzun fakat müthiş panaromik manzarlar içermekte.Yol üzerinde fotoğraf molalalrı vererek yakalşık 4 saatlik yolculuğun ardından sakin şehir Şavşat'a varıyoruz ve bu güzel noktada öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizi tamamladıktan sonra Şavşat Karagöl'e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dk yolcuğun ardından Şavşat Karagöle varıyoruz. Karagöl, yamaç araziden kopan heyelan kitlesinin vadi önünü kapaması sonucu çanakta biriken suların birikmesiyle oluşmuştur. Karagöl'ün yüzey alanı 5 hektar ve en derin noktası 33 m olup göl suyu hafif alkalidir. Bu güzel noktada gezimizi tamamladıktan sonra akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıp akşam yemeğinin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

 

5. Gün: Fındıklı Yaylası - Nacadirev Gölü - Kuyruklu Göl Doğa Yürüyüşü

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Arsiyan Gölleri için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dk. yolculuğun ardından Arsiyon Göllerine varıp bu güzel noktayı gezmeye başlıyoruz. Yalnızçam Dağlarının kuzey doğusunda bulunan Arsiyan Yaylası bölgede bulunan köylere ait yaylaların bulunduğu irili ufaklı gölleri sahip bir tabiat güzelliğidir. Arsiyan’da bulunan göller ve eski yerleşimler bir çok hikayeye konu olmuştur. Arsiyan Göllerinde gezimizi tamamladıktan sonra Balıklı Göl'e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dk yolculuğun ardından bu güzel noktaya varıyoruz ve isteyen misafirlerimizle Şırata Göllerine doğru yürüyüş yapıyoruz.Gidiş geliş 3 km'lik zor olmayan bir rota.Bu güzel noktada gezimizi tamamladıktan sonra konaklayacağımız otelimize varıp dinlenmeye çekiliyoruz.

 

6. Gün: Yavuzköy Seyir Tepesi - Çoruh Nehri - Rize Havalimanı

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımıza binip Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuzköy'deki seyir terasına doğru yola çıkıyoruz.Kısa süre de bu güzel noktaya varıp gezmeye başlıyoruz. Bu güzel notadaki gezimizi tamamladıktan sonra sakin şehir Şavşat'a veda edip Rize Havaalanına doğru yola çıkıyoruz.

 Ücrete Dahil Hizmetler

 • Tüm Transferler 
 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • 5 Sabah Kahvaltısı ( Otelde)
 • 5 Akşam Yemeği ( Otelde)
 • Araç içi ikramlar
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler ve diğer harcamalar
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğlen Yemekleri
 • İstanbul - Rize Gidiş Uçak Bileti
 • Rize - İstanbul Dönüş Uçak Bileti
 • Müze Ören Yeri Geçiş Ücretleri

 •  

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için Özel Tur planları hazırlamaktayız.
Tur bölgesi, Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim.
Tek yapmanız gereken istediğiniz turu Talep etmek.


GRUP TALEBİ YAPMAK İÇİN ;
Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Acil sorularınız için;  0535 692 00 16 /  0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 bize ulaşabilirsiniz.

ONLİNE ÖZEL GRUP TALEBİ Yapmak için;
Lütfen aşağıdaki Formu doldurarak bize talebinizi iletiniz.

 


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)