Butik Güney Ege ( Uçaklı) Kültür Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 12 Nisan
1. Gün: İstanbul - Bodrum uçuşu, Bodrum Kalesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, Myndos Kapısı, Halikarnas Mozalesi, Gökçeler Kanyonu, İncirliin Mağarası, Bozüyük (Güzelköy), Belen Kahvesi, Belen Değirmeni

Sabah saatlerinde (05:30 -06:00 arası ) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı`nda buluştuktan sonra  Pegasus Havayolları`nın PC 2242 Sefer sayılı  Saat : 07:15 İstanbul - Bodrum uçuşu ile 08:35 `da Bodrum Milas Havalimanı`na ulaşıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik Bodrum merkez transferimizin ardından gezimize başlıyoruz. İlk ziyaretimiz Bodrum Kalesi olacak. Bodrum Kalesi, 1402 yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından Aziz Peter Kalesi adıyla inşa edilmiştir, Bodrum`un simgesi haline gelmiş kale, 1960 yılından beri "Sualtı Arkeoloji Müzesi" olarak kullanılmaktadır. Buradaki gezimizin ardından Zeki Müren`in ölmeden önce hayatının son yıllarını geçirdiği ev olan, Zeki Müren Sanat Müzesi`ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız, dünyanın Yedi Harikası arasında sayılan ve Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia tarafından Halikarnassos`ta yaptırılmış olan Halikarnas Mozolesi `nin kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Ardından Halikarnassos antik şehri surlarının iki giriş kapısından birisi olan Myndos Kapısı `nı ziyaret ederek Bodrum merkezden ayrılıyoruz. Milas yakınlarında bulunan 8 km. uzunluğunda birçok bitki ve hayvan çeşidine ev sahipliği yapan Gökçeler Kanyonu manzarasını izledikten sonra İncirliin Mağarasını ziyaret ediyoruz. Bir sonraki gezi noktamız şirin bir ege kasabası Bozüyük (Güzelköy). Son yıllarda birçok dizi filmin ( Güzel köylü, Baba Ocağı, Dürüyenin güğümleri ) çekildiği bu keyifli köyün sokaklarını keşfetmek oldukça keyifli. Buradan sonra, son ziyaret noktamızda bir ege türküsünün hikayesine konuk olacağız. Kulaklarımızın aşina olduğu ``Ormancı türküsü`` nün anlattığı yaşanmış bir olaya ev sahipliği yapan Belen kahvesi ve ardından Belen değirmeni ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra gezi programımızı tamamlayarak otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün: Akyaka, Azmak çayı Tekne Turu, Kaya Mezarları, Marmaris, Datça, Knidos Antik Kenti,

Sabah Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz. Şirin sahil kasabası Akyaka `da panoramik turumuzun ardından Gökova körfezine dökülen Azmak çayı üzerinde tekne turu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında Kaya mezarlarını da görme imkanı buluyoruz. Birbirinden güzel kareler yakaladığımız tekne gezintimizden sonra Marmaris `e ulaşıyoruz.Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi `ni ziyaret ediyoruz. Kalenin ilk olarak İyonlar döneminde (M.Ö. 1044) yapıldığına ve sonrasında da Büyük İskender döneminde yenilendiğine inanılıyor. Marmaris Kalesi, Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1522 Rodos seferi öncesinde tekrar yenilenmiş ve genişletilmiş. I.Dünya Savaşında ise Fransız donanması tarafından topa tutulmuş ve büyük zarar görmüş. Kale 1970`lere kadar barınma alanı olarak kullanılmış. Son olarak kale 1980-1990 yılları arasında restore edilerek 1991 yılında müze haline getirilmiş. Muhteşem bir Marmaris manzarasına sahip kaleden ayrıldıktan sonra Hafsa Sultan Kervansaray`ını ziyaret ediyoruz. Yüzlerce yıl boyunca ayakta kalan bu sağlam yapıyı 1545 senesinde Kanuni Sultan Süleyman annesi Valide Hafsa Sultan için yaptırmış. Marmaris gezimizi burada tamamlayarak Datça `ya hareket ediyoruz. Artık bizi Ege ve Akdenizi birbirinden ayıran keyifli bir yarım ada bekliyor. Muhteşem manzaralar eşliğinde bu yarım adayı Datça`ya doğru ilerleyerek yol alıyoruz. Asırlar boyunca "Dadia (Dadya)" olarak anılan Datça, Osmanlı`da Sultan Reşad döneminde ise "Reşadiye" diye anılmaya başlar. 1927`li yıllarda bölgedeki Rumlar mübadele sonucu bölgeyi terkeder ve 1934 yılında Datça ismini alır. Eski Datça sokakları, Taş evleri, birbirinden ilginç hikayeleri ile günümüze ulaşmış şirin bir gezi bölgesi. Bal, Balık, Badem derler ziyaret edenler. Ama aslında çok daha fazlası sizi bekler. Biz de daha fazlası için Knidos Antik şehrine doğru yolumuza devam edeceğiz. Ticaret limanı ile zengin bir antik şehir olan Knidos günümüze ulaşan eserleriyle artık bir açık hava müzesi. Şehri gezerken surlar, Odeon, Bouleterion, büyük tiyatro, küçük tiyatro, antik mendirek, Nekropolis, Dionysos Tapınağı, Stoa, merdivenli caddeler, liman caddesi, anıtsal çeşme, kilise, tapınaklar, kutsal alanlar, güneş saati ve dahası ile heyecanla gezeceğiz bu antik kenti. Gezimizin ardından otelimize dönüş yaparak dinlenmeye çekileceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün: Gökova, Köyceğiz, Yuvarlakçay, Dalyan Tekne turu, Kaunos Antik Kenti, İztuzu Plajı, Fethiye, Fethiye Arkeoloji Müzesi

Sabah Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Gökova Panoramik turumuz sonrası Sakin şehir ünvanını taşıyan Köyceğiz`e hareket ediyoruz. Köyceğiz Gölü kenarında bulunan bu şirin ilçenin sahilinde panoramik bir tur yaptıktan sonra Yuvarlakçay `a ulaşıyoruz. Burası insanların sıcak yaz günlerinde şırıl şırıl akan sularla ferahladıkları yemyeşil doğasıyla keyif dolu bir yer. Doğa içinde keyifli manzaranın tadını çıkardıktan sonra Dalyan `da Tekne Turu Yapıyor ve köyceğiz gölü ile Akdeniz arasında kalan bu doğa harikası deltayı keşfediyoruz. Antikçağın önemli liman şehirlerinden birisi olan Kaunos Antik Kentini geziyor ve Koruma altında olan Caretta Caretta kaplumbağalarının her yıl yavrulamak için geldikleri İz Tuzu Plajını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Fethiye `ye seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Fethiye Arkeoloji Müzesi gezimizin ardından Otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün: Xanthos Antik Kenti, Kalkan, Kaş, Patara Antik Kenti,

Sabah Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında gezimize başlıyoruz. İlk durağımızda Likya medeniyetinin önemli şehirlerin biri olan, birçok defa yıkılmış yeniden yapılmış Xsanthos Antik Şehri `ni ziyaret edeceğiz. Ardından şirin bir akdeniz kasabası olan Kalkan`da kısa bir mola vereceğiz. Buradan aytrıldıktan sonra  bol manzaralı bir seyahatin ardından bizi Kaş tüm güzelliği ile karşılayacak. Burada yapacağımız panoramik gezintimizin ardından Patara Antik Kenti`ne seyahat edeceğiz. Antik dönemin önemli ticaret ticaret ve liman kentlerinden biri olan Patara`nın kalıntıları arasında kısa bir tarih yolculuğu bizi bekliyor olacak. Gezimizin ardından Otelimize dönüş yaparak dinlenmeye çekileceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5. Gün: Thlos Antik Kenti, Saklı Kent, Kayaköy, Fethiye merkez, Dalaman - İstanbul uçuşu

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Saklıkent Vadisi `ni izyaret etmek üzere seyahatimize başlıyoruz. Yol üzerinde Likya kentlerinden Tlos Antik Kenti `nin kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Yıkık durumda olan Tlos kenti için tarihçi ve arkeologlar Likya`nın en önemli dini kentlerinden biri olduğunu söylemektedir. Kentin yerleşimi tepelerdedir ve mitolojide kral Bellerophon`un Uçan Atı Pegasus ile Tlos`da yaşadığına inanılır. Buradan ayrıldıktan sonra Saklıkent vadisi `ne ulaşacağız. Sıcak yaz döneminde yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin serinlemek ve farklı bir keyif yaşamak için ziyaret ettiği Saklı kenti keşfederek yönümüzü Kayaköy `e çevireceğiz. 1922`ye kadar 10 bin nüfusun yaşadığı bu yerleşim yeri, Akdeniz mimarisinin temsilcisi, sayısı 4 bini bulan taş evleri, okulları, kiliseleri, kütüphanesi, hastanesi ve dükkanları ile bölgenin en hareketli yerlerinden biriydi. Türkiye ve Yunanistan arasında 1923`te imzalanan Nüfus Mübadelesi Anlaşması`na kadar ağırlıklı olarak Hristiyanların yaşadığı köy, bu anlaşmanın ardından Hristiyan nüfusun karşı kıyıya gönderilmesiyle hayalet köye dönüştü. Kayaköy günümüzde turizmin önemli ziyaret merkezlerinden birisi durumunda. Ara sokaklarında gezimizi tamamladıktan sonra Fethiye Merkez bölgesine dönüş yaparak serbest alışveriş ve dinlenme zamanı vereceğiz. Aradından Dalaman havalimanına transfer olarak Saat 20:50 PC2293 sefer sayılı Pegasus Havayolları Dalaman - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile dönüş seyahatimizi gerçekleştireceğiz. Saat 22:00 `de Sabiha Gökçen havalimanında inişimizin ardından yeni bir gezide buluşmak üzere sizlerden ayrılacağız.

 Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
12.04.20224* Şehir Otelleri2.690,00 TL3.190,00 TL 2.690,00 TL0 - 2 Yaş 190,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.990,00 TL
0 - 2 Yaş 190.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.990,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul (Sabiha Gökçen) – Bodrum Pegasus Gidiş uçak bileti
 • Dalaman – İstanbul (Sabiha Gökçen) Pegasus Dönüş uçak bileti
 • Tüm çevre gezileri ve ulaşımları,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
 • 4 Gece (4*) Bölge otellerinde konaklama,
 • 4 Sabah Kahvaltısı,
 • 4 Akşam Yemeği,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tura dahil olmayan ekstra harcamalar ve alışverişler,
 • Tüm Öğlen yemekleri,
 • Müze Giriş Ücretleri ,Özel Müze Ücretleri,
 • (65 yaş altı Misafirlerimizin tur'a gelmeden önce Müze kartı çıkartmış olmaları gerekmektedir.)
 • Azmak Çayı ve Dalyan'da Tekne Turu 
 • Sabiha Gökçen Havalimanı gidiş dönüş ulaşım,
  ( Buluşma Sabiha Gökçen Havalimanındadır.)

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.