Uçaklı Butik Mezopotamya Turu1 (4Gece 5Gün)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

UÇAKLI MEZOPOTAMYA TURU 


İstanbul Sabiha Gökçen - Gaziantep Gidiş
Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş

(Extra Bağlantı uçuşları ile) İzmir-Ankara-Antalya ve diğer illerden katılım imkanı

Gidiş Dönüş Uçuşlar ile Ulaşım, Tüm Gezi ve transferleri & 4Gece en iyi bölge otellerinde Konaklama & Profesyonel Rehberlik & 4 Kahvaltı & 4 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 05 Ekim
1. Gün: İstanbul - Gaziantep uçuşu- Gaziantep gezisi-Zeugma Mozaik Müzesi-Kala-i Füsus-Çarşılar-Hanlar

Sabah saatlerinde servis kullanmak isteyen misafirlerimizi duraklarımızda belirlenmiş saatlerde alarak (04:00 -04:15 arası ) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında oluyoruz. Direk alana gelen yolcularımızla buluştuktan sonra ( Pegasus Havayolları )  Saat : 05:45 istanbul - Gaziantep uçuşu ile 07:25 `da Gaziantep`e ulaşıyoruz. (Extra) Kahvaltı molamızın ardından geçmişten günümüze Anadolu`nun en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Antep`te ilk olarak dünyanın en zengin mozaik kolleksiyonuna sahip Zeugma mozaik müzesini ziyaret ediyoruz. Müze`de Zeugma antik kenti, fresk süslemeler ve konularını ağırlıklı olarak yunan mitolojisinden alan panoları rehberimizin sürükleyici anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Müzedeki gezimizi tamamladıktan sonra Antep mutfağının muhteşem lezzetleri ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Gaziantep Kalesi ve kale içinde bulunan Kurtuluş savaşı müzesini ziyaret ediyoruz. Kültür yolu üzerinde yapacağımız yürüyüş esnasında çoğu Osmanlı döneminde bina edilmiş olan Han yapıları ve kastelleri görerek tarihi Antep çarşısına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda tarihi çarşı içerisinde keyifli dakikalar geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Tahmis kahvesinde menengiç kahvelerini yudumlayabilir dileyenler Antep mevlevihanesini gezebilirler. Serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün: Halfeti, Adıyaman, Nemrut Dağı, Kahta

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından yola koyuluyor ve ilk Halfeti`ye geçiyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında Rum Kaleyi ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan savaşan köyünü görüyoruz. Bu keyifli tekne turunun ardından otobüsümüze dönüyor ve Adıyaman’a ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 m yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün: Şanlıurfa, Göbeklitepe, Harran, Arkeoloji Müzesi, Balıklıgöl, Urfa Sıra Gecesi

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Şanlıurfa için yola koyuluyoruz. Dünyanın en eski mimarlık ürünü olan ve Neolitik devrime öncülük eden Göbeklitepe‘yi rehberimizin anlatımları ile yakından tanıma şansı buluyoruz. Göbeklitepe’den ayrıldıktan sonra durak noktamız Harran. Mezopotamya’dan Küçük Asya’ya geçişte bir kavşak konumunda bulunan ve Moğol istilasına kadar bilim ve felsefenin dünyadaki en önemli merkezlerinden biri olan Harran gezimizde kendinizi adeta bir zaman tünelinde hissedeceksiniz. Bu eşsiz yerleşim alanında Harran surları, Harran Höyüğü, Büyük saray, Harran Ulu Cami ve karınca evleri rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşırken 8. ve 12. yy arasında bilim dünyasının en önemli merkezlerinden biri olan Harran`ı tanıma şansı buluyoruz. Karınca evdeki ziyaretimizde acentemizin ikramı olan Mırra`yı tattıktan sonra Şanlıurfa`nın kalbi Balıklı göle geçiyoruz. Hz.İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan, mağara, ateşe atıldığı yer, Halil-ür Rahman ve Ayn-ı Zeliha gölleri, Rızvaniye ve Halil-ür Rahman camileri göreceğimiz yerler arasında. Ülkemizde kapalı çarşılar bakımından en zengin 3. kent olan Şanlıurfa`nın tarihi çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında. ŞanlıUrfa'da bulunan otelimize geçiyor ve akşam yemeğinden sonra sizler için Ekstra düzenlediğimiz yemekli yöre kültürünün en renkli unsurlarından biri olan (alkolsüz) sıra gecesine katılıyoruz.

 

4. Gün: Dara Antik Kenti, Mardin gezisi, Deyrul Zafaran Manastırı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin'e seyahat ediyoruz. İlk Durağımız  Mezopotamya'nın en önemli antik kentlerinden olan Dara Antik Kentine ulaşarak ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.  Burada yapacağımız gezi nin ardından Mardin'e ulaşarak Mardinin güzelliklerini birlikte keşfediyoruz. Arkeoloji müzesi, Deyrulzafaran Manastırı, Kırklar kilisesi, Mardin Ulucami, Kasımiye medresesi, Abbaralar, Ptt binası ve çarşılar göreceğimiz yerler arasında.  Gezilerimizin ardından Mardin'de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5. Gün: Midyat, Diyarbakır Ve İstanbul Dönüş Seyahati

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Midyat`a geçiyoruz. Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin Bölgesinin kalbi konumundaki Mor Gabriel Manastırı’na gidiyoruz. Manastır meşe ağaçları ile örtülü tepe noktalarının birinde 1600 yıllık tarihi ile gelen misafirleri büyüleyerek karşılıyor. Süryani Kilisesi tarafından “İkinci Kudüs” olarak ilan edilen Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Midyat’ın yaşam biçimi ve kültürel zenginliğini taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konukevi‘ni geziyoruz. Gezi sonrası Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “ yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır havalimanına geçerek programımızı tamamlıyoruz. (Pegasus Havayolları) Diyarbakır - Sabiha Gökçen Saat :20:50 uçuşu ile saat : 22:50 'da İstanbul`a dönüyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen havalimanıda Servis kullanan misafirlerimiz ile Havalimanından ayrılıyor ve başlangıçta katıldıkları duraklarda bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
05.10.20224* Şehir Otelleri7.490,00 TL9.490,00 TL 7.490,00 TL0 - 2 Yaş 1.990,00 TL
3 - 6 Yaş 2.990,00 TL
7 - 12 Yaş 4.990,00 TL
0 - 2 Yaş 1990.00 TL
3 - 6 Yaş 2.990,00 TL
7 - 12 Yaş 4.990,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul (Sabiha Gökçen ) – Gaziantep
  Pegasus H.Y. Gidiş uçak bileti
 • Diyarbakır – İstanbul (Sabiha Gökçen )
  Pegasus H.Y. Dönüş uçak bileti
 • Tüm çevre gezileri ve ulaşımları
 • Rehberlik
 • 4 Gece (4* / 5* Şehir Otelleri)
  En iyi bölge otellerinde konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tura dahil olmayan ekstra harcamalar ve alışverişler,
 • Tüm Öğlen yemekleri,
 • Turun birinci günü sabah kahvaltısı,
 • Müze Giriş Ücretleri ,Özel Müze Ücretleri,
  ( 65 Yaş üzeri ve 18 Yaş Altı; Müze Girişleri Ücretsizdir)
  ( Diğer Misafirlerimizin tur'a gelmeden önce Müze kartı çıkartmış olmaları gerekmektedir.)
 • Nemrut Dağı extra minibüs transfer hizmeti,
 • Halfeti Tekne Turu ( Arzu Edlirse)
 • Sıra Gecesi ( Arzu Edilirse )

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam