Turistik Doğu Ekspresi Yılbaşı Kars (Uçak Gidiş Tren Dönüş)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

( YILBAŞI ÖZEL )
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ KARS TURU 

4 GECE 5 GÜN - UÇAK Gidiş - TREN Dönüş
( 2 Gece Otelde - 2 Gece Trende Konaklama)

(1.Gün 30.12.2022 Cuma) THY ile İstanbul - Kars Gidiş ve Kars Gezisi,
(2.Gün 31.12.2022 Cumartesi) Çıldır Gölü ve Ani Antik Kenti, YILBAŞI BALOSU,
(3.Gün 01.01.2023 Pazar) Sarıkamış ve Kars Gezisi,
Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars - Ankara Dönüş
(4.Gün 02.01.2023 Pazartesi) Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon
 ( İliç - Divriği - Sivas ziyaretleri )  
(5.Gün 03.01.2023 Salı)  Ankara - İstanbul YHT Tren dönüşü


Kars Ulaşım ve transferleri & 2Gece Otel Konaklaması & 2Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

 

Tüm Kredi Kartlarına Vade farksız 4 Taksit.
 

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İstanbul - Kars Uçuşu, Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Kümbet Camii, Aleksander Nevsky Katedrali, Fethiye Camii, Kanlı Tabya Harp Müzesi, Eski Rus Konsolosluk Binası, Taş Köprü ve Hamamlar,

Değerli misafirlerimizin; İstanbul Havalimanında, 07.30‘da Türk Havayolları Kontuarlarından check in işlemlerini yaptırarak güvenlik kontrolünden geçmesinin ardından, 09:00.’da hareket edecek olan THY İstanbul – Kars uçağı ile hareket ediyoruz. Saat 11:00 de Kars Havalimanı’na ulaşıyor ve burada bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra serhat şehri Kars'ı gezmeye başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip, serhat şehrimiz Kars’ı gezmeye ve tanımaya başlıyoruz. Kars’taki ilk durak noktamız, şehri kuşbakışı seyredip fotoğraflayabileceğimiz Kars Kalesi olacak. 1152 yılında Selçuklular tarafından yaptırılan bu muhteşem eseri ziyaret ettikten sonra, edebiyat dünyamızın önemli şairlerinden olan Namık Kemal’in Evi’ni ziyaret edeceğiz. Şairin hayatının belli bir dönemini geçirdiği bu evde, şansımız yanımızda olursa aşık atışmasına da tanık olacağız. Namık Kemal Evi ziyaretimizin ardından, Kümbet Camii’ni (Eski 12 Havariler Kilisesi) göreceğiz. Ardından ise Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden olan Fethiye Cami’sini ziyaret edeceğiz. Rusların bölgeyi kuşattığı yıllarda inşa edilen ve Aleksander Nevsky Katedrali olarak bilinen bu muhteşem eser, Kars’ın en dikkat çeken yapıları arasındadır. Kars yakın tarihimizde pek çok savaş görmüştür. Bu savaşlarda kullanılan aletlerin, silahların ve yöreye has etnografik eserlerin sergilendiği Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesi diğer bir gezi noktamız olacak. Vereceğimiz kısa molanın ardından ise Kars sokaklarında doyasıya gezmeniz için sizleri serbest bırakacağız. Bu gezi esnasında Kars’ın kendine has ve neredeyse tamamına yakını Baltık mimari tarzında olan yapıları arasında gezip, bölge halkıyla kaynaşıp, yeni bir kültürü tanımanın keyfini süreceksiniz. Bu güzel gezi esnasında göreceğimiz başlıca yapılar; Eski Rus Konsolosluk Binası, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Binası, Sanayi ve Ticaret Odası Binası, İsmet Paşa İlkokulu, Eski Vilayet Binası ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı olacak. Sonrasında ise Sukapı Mahallesi’nde bulunan ve 1579 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Taş Köprü’yü ziyaret edeceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra Kars'da bulunan otelimize ulaşıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Kahvaltı Havayolu Sandviç ikramı olarak Uçuşta alınacaktır. ( Ücretsizdir )
Öğle Yemeği: Geç kahvaltı alınması nedeniyle Planlanmamıştır. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: 4* Kale Hotel veya 4* Park Otel vb.
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 50 km Yol Katedeceğiz.
Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 17.30 – 18.00 saatleri arasında olacaktır.

 

2. Gün: Ani Harabeleri, Ani Katedrali, Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Menücehr Camii, Sultan Sarayı, Yıkık Köprü, Arpa Çay, Çıldır Göl, Gölde Kızak ve Balık Tutma Keyfi, Kars Gecesi

Sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Kars’ın dünyaca ünlü ziyaret alanı olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Ani Harabeleri‘ne ulaşıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürünün dünya üzerindeki en önemli sentezi konumundaki bu antik kentte, Ani Katedrali (Fethiye Camii), Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Keçel Kilisesi ve Yıkık Köprü ilk gezi noktalarımız olacak. Bir zamanlar Ermeni Krallığı’na da başkentlik yapmış Ani’de, Selçuklu’nun önemli eserlerinden ve Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami ve Sultan Sarayı diğer gezi noktalarımız olacak. Ani harabelerinde geçireceğimiz güzel dakikalar ve rehberimizden edineceğimiz değerli bilgilerin ardından, Türkiye-Ermenistan sınırını teşkil eden Arpa Çayı boyunca yol alarak Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi göl kenarında alıyoruz. Yemek sonrasında Çıldır’ı tanımaya başlıyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğe sahip bu muhteşem göl, kış aylarında üzeri genelde donuk vaziyettedir. Dileyen konuklarımız, göl üzerinde atlı kızakla gezinti yapabilir, ya da bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü ziyaretlerimizi de bitirdikten sonra Kars’a geri dönerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam dileyen konuklarımızla Kafkas Halk Oyunları ve Aşık Atışması gösterisine gidiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü Kenarında Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Konaklama: 4* Kale Hotel veya 4* Park Otel vb. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 220 km Yol Katedeceğiz. 
Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 18.00 – 18.30 saatleri arasında olacaktır.

 

3. Gün: Sarıkamış ve Kayak Merkezi, Kars Şehir merkezi, Alışveriş ve Turistik Doğu Ekspresi Kars - Ankara Seyahati

Sabah kahvaltımızın ardından Kars’ın en önemli turizm alanlarından olan ve Türk siyasi tarihindeki acı hatıraları halen hafızamızda olan Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 45 dk sürecek yolculuğumuzun ardından bembeyaz karlarla kaplı tepelerle ve onları süsleyen muhteşem çam ormanlarıyla kaplı Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Yakın tarihimizin en büyük kahramanlık destanlarından olan ve verdiğimiz 90.000 şehidimizin hatırasını taşıyan Sarıkamış’ta ilk olarak Sarıkamış Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Katerina Sarayı’nı panaromik olarak göreceğiz. Bu güzel yapıyı fotoğrafladıktan sonra ise yaklaşık 90.000 şehit verdiğimiz bu Sarıkamış Kayak Merkezi’ne hareket ediyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi, dünyada Alpler’den sonra “Kristal Kar”a sahip tek bölgesidir. Sarıkamış’a ulaştığımızda ise dileyen misafirlerimiz teleferik kullanarak zirveye çıkabilir ya da kızakla kayabilirler. (ekstra) Tüm gezilerimizin ardından Kars’a geri dönerek alışveriş molası veriyoruz. Kars kaşarı, gravyer kaşarı, bal, piti, kete, hangel ve kaz eti gibi Kars’ın meşhur lezzetlerinden satın alma şansı bulabilirsiniz. Alışveriş sonrası verdiğimiz serbest vakit sonrasında ise rehberimizle buluşarak  Otelimize geçiyoruz ardından tren garına hareket ederek Turistik Doğu Ekspresinde yer alan yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. Vagon görevlimizin odaları dolaşarak teknik bilgileri bizlere aktarmasından sonra odalarımızda dinlenmeye çekiliyoruz. 23:55 de hareket eden trenimiz ile yolculuğumuz başlıyor. Artık yarın tüm gün muhteşem manzaralarla bizi bekleyen Anadoluyu hayal ederek, trenimizin tıkırtıları eşliğinde uyuyarak istirahata çekiliyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Kars Restoranlarında, Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Kars Restoranlarında, Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Konaklama: Tcdd Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon konaklaması 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 120 km Yol Katedeceğiz.

 

4. Gün: Kars Ankara Turistik Doğu Ekspresi Seyahatimiz Devam ediyor.

Sabah Yataklı Vagonumuzda uyandığımızda kendimizi 08:45 civarında İLİÇ İstasyonunda buluyoruz. Burada verilen mola esnasında (ekstra) minibüsümüze binerek Kemaliye 'ye ulaşıyor. Karanlık Kanyon ve Kemaliye'de kısa bir serbest zaman veriyoruz. 11:30 'da Trene geri dönüşümüzün ardından trenimiz artık Fırat nehrinin kollarının oluşturduğu eşsiz manzaralara sahip vadilere ulaşıyor. Bu manzaralar eşliğinde seyahatimizi yaptıktan sonra Saat 12:45 Divriği İstasyonuna varışımızın ardından Minibüsümüz ile Divriği merkezde kısa bir tur atıyor ve öğlen yemeği molamızı veriyoruz. 15:30 da Trene tekrar geri dönerek Manzaralarla dolu seyahatimize devam ediyoruz. Saat 18:25'de Sivas tren istasyonuna varışımız ardından Minibüsümüzle Sivas merkezde bulunan Sivas Kongre binasına ulaşıyoruz. Burada kısa bir çevre gezisi yapabilir  Akşam yemeğinde Meşhur Sivas Köftesinin tadına bakabilirsiniz. 22:00 'de trene geri dönüşümüzü takiben Trenin hareketi ile Ankara seyahatimize devam ediyoruz. Bu gece artık trenimizde son gecemiz yarın sabah Ankara 'ya ulaşmış olacağız. Yataklı odalarımızda hoş bir seyahatin sabahına uyanmak üzere dinlenmeye çekiliyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tcdd Turistik Doğu Ekspresi Restoranında Extra olarak Alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Divriği Restoranlarında Extra olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Sivas Restoranlarında Extra olarak Alınacaktır. 
Konaklama: Tcdd Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon konaklaması 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Kars- Ankara Rotasında Tren seyahati halinde olunacaktır.

 

5. Gün: Ankara'ya varış ve Ankara - İstanbul Hızlı Tren Dönüş seyahati

Bir önceki gün boyunca devam eden Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahatimiz ( Rötar durumuna göre ) sabah saat 09:00 - 12:00 Saatleri arasında Ankara'ya ulaşmamız ile sona eriyor. Ankara Gar çevresinde verdiğimiz Kahvaltı molasının ardından Ankara YHT Garından Saat 13:00 da hareket edecek olan Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Treni ile İstanbul seyahatimize devam ediyoruz.  Pendik / Bostancı duraklarının ardından 17:30'de Söğütlüçeşme Garına ulaşmamızın ardından turumuzu burada noktalıyor ve yeni bir gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 ÖNEMLİ NOT : Kış döneminde Turistik Doğu Ekspresi Durak noktaları değişebilir veya teknik nedenlerle bazı duraklarında belirlenmiş süreler kadar durmayabilir. Vagon görevlimiz tren seyri esnasında trenin duraklayacağı noktaları ve süreleri size iletecektir.

Sabah Kahvaltısı: Ankara Gar Restoranlarında Extra olarak Alınacaktır.  
Öğle Yemeği: İstanbul'a Varış ile Program sona ermektedir. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Ankara - İstanbul Rotasında 4 saatlik Tren seyahati bulunmaktadır.

 Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul - Kars THY Ekonomi Sınıfı Gidiş Uçak Bileti
 • Kars - Ankara Turistik Doğu Ekspresi
  (2 Kişilik) Yataklı Vagon bileti
 • Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren
  (Pulman)  Ekonomi sınıfı Dönüş bileti 
 • Otellerde 2 Gece Konaklama
 • Turistik Doğu Ekspresi 2 Gece Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Kars gezisi Ulaşımları 
 • Bizce Tatil Güvencesi 
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri 
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı ( Otelde )
 • Set Menü 1 Akşam Yemeği ( Otelde )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 
 • Milli Park Girişleri ve Otoparklar 

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Turistik Doğu Ekspresindeki Tüm öğünler
 • Tüm Yemeklerde Alınacak ekstra İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze Girişleri
 • Yılbaşı Gala Yemeği ( Otelde / Restoranda )
 • Kars Gecesi Eğlencesi ( Restoranda )
 • Set Menü 2 adet Yöresel Öğlen Yemeği ( Restoranda )
 • İstenirse ; İliç - Divriği - Sivas Minibüs Ulaşımları

 

KARS KALE HOTEL VB. ( * * * * )

Kars İl Merkezinde bulunan ve özgün mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken, 2013 tarihinde hizmete giren otelimiz, eski kars yerleşkesi ve her taşı tarih kokan ünlü Kars Kalesi manzarası, konforlu odaları, modern türk hamamı, sauna, fin hamamı, 150 kişilik toplantı salonu, çamaşırhane ve kurutemizle ünitesi, bir adet restorant (çok amaçlı salon) bulunmaktadır.

 


 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ( YATAKLI VAGON )

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

 

KARS KALE HOTEL VB. ( * * * * )

Kars İl Merkezinde bulunan ve özgün mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken, 2013 tarihinde hizmete giren otelimiz, eski kars yerleşkesi ve her taşı tarih kokan ünlü Kars Kalesi manzarası, konforlu odaları, modern türk hamamı, sauna, fin hamamı, 150 kişilik toplantı salonu, çamaşırhane ve kurutemizle ünitesi, bir adet restorant (çok amaçlı salon) bulunmaktadır.

 


 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ( YATAKLI VAGON )

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)