Uçaklı Butik Kemaliye Malatya Elazığ Tunceli Turu (4 Gece 5gün)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İstanbul - Elazığ Uçuşu, Harput - Harput Kalesi - Ulu Camii - Harput Konakları - Meryemana Kilisesi - Eskibağlar (Sivrice) - Hazar Gölü - Elazığ - Kapalı çarşı - Bakırcılar Çarşısı

Sabah 06:00 `da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında buluşmamızın ardından Pegasus havayolları 06:55 İstanbul-Elazığ uçuşu (veya İstanbul Havalimanından Türk Havayolları 06:30 İstanbul-Elazığ uçuşu ile) saat 08:40 `da Elazığ havalimanına ulaşarak, aracımızda yerlerimizi alarak gezimize başlıyoruz. Adının 1800`lü yıllarda yeniden kurulduğu yerde başta bulunan padişah Abdülaziz`e atfen El-Aziz`den veya Atatürk tarafından verilmiş olan, tahıl ambarı bolluk ve bereket anlamına gelen "El`azık"dan geldiği rivayet olan Elazığ'da antik dönemden günümüze ilk yerleşimlerin yaşandığı Harput`a doğru yol alıyoruz. Şehrin ilk kurulduğu ve uzun yıllar merkezi konumunda ki bu tarihi yerde, Harput Kalesi, Ulu Camii, Harput Konakları, Meryemana Kilisesi panoramik olarak görülüyor ve verilen serbest zaman sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz. Takiben Eskibağlar`a (Sivrice`ye) gidiyor ve üzümün tarihini dinliyoruz. Denizden 1250 metre yüksekliğe sahip, derinliği 200-250 metre arasında değişen Hazar Gölü diğer gezi mekanımız. Hazarbaba Dağı panoraması eşliğinde yapılacak turumuzu tamamlamamızı takiben Elazığ merkeze gidiyoruz. Kapalı Çarşı, Bakırcılar Çarşısı ve yöresel ürünlerin tadımlarının da yapılacağı gezimiz serbest zamanla son buluyor. Akşam saatlerinde otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

2. Gün: Elazığ - Keban barajı - Pertek - Pertek Kalesi - Sağman Kalesi- Sağman Camii - Ovacık - Munzur Gözeleri - Munzur - Tunceli - Cem Evi

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket. Bugün gözümüz ufuk çizgisini arayacak. Keban baraj sularının çevrelediği Pertek Kalesi manzarası eşliğinde feribot ile Pertek`e geçiyoruz. Devamında, Sağman Kalesi (Derun-i Hisar) ve Sağman Cami (Salih Bey Cami) uçsuz bucaksız doğada ki iki ayrı tepede bir birine yaren arkadaşlar gibi bizi karşılıyor. Fotoğraf karelerinin yetmeyeceği manzarayı zorlukla bırakıp yolumuza devam ediyoruz. Son yıllarda adını kooperatifçiliğin doğuda yükselen yıldızı olarak duyuran ve tabii ki Gözeleri ile ünlü Ovacık diğer durağımız. Merkezinde yöresel ürünleri tanıdıktan sonra Munzur Gözeleri`ne gidiyoruz. Efsaneye göre hacca giden ağasına götürdüğü helvadan dolayı ermiş sayılan Munzur isimli çobanın, eli öpülmek istenince kaçarken elinde tuttuğu kovadaki sütün dökülmesiyle ortaya çıkan Munzur Gözeleri, yıllardır inananlar tarafından ziyaretçi akınına uğruyor. Bizde efsaneyi yaşamak için gözeleri ziyaret edeceğiz. Takiben Munzur Vadisi tarihe mal olmuş anılarıyla bize Tunceli`ye kadar eşlik edecek. Yolda Ana Fatma Ziyaretini de görerek ulaşacağımız Tunceli merkezde verilen serbest zamanı Cem Evi ziyareti takip edecek. Eski adıyla Dersim olan kentten akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Elazığda otelimizde.

 

3. Gün: Malatya Arapgir Gezisi - Kemaliye Evleri - Lökhane- Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evi - Mani Yolu - Karanlık Kanyon Tekne Gezisi

Sabah otelde alacağımız  kahvaltı sonrasında, Elazığ'dan otelimizden ayrılarak Malatya Arapgir'e doğru yola çıkıyoruz. Fırat nehrinin kollarından Arapgir suyunun açtığı geniş bir vadide, deniz seviyesinden yaklaşık 1200 m. yükseklikte yer alan bu şirin ilçemizde Ulu Cami, Cafer Paşa Cami, Mirliva Ahmet Paşa Cami, Gümrükçü Osman Paşa Cami, Çarşı Hamamını görüp Kemaliye'ye devam edeceğiz. Kemaliye’ye varışımızı müteakiben ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy Tarihi Müzesi’nde bilimsel bir geziye çıkıyoruz. Ardından dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Karanlık Kanyon’da, tekne gezisi yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası,  tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında, lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz.  Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, KadıGölünü geziyoruz. Sıra Konak Köyü gezimizin ardından, Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evini hayranlıkla ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası Konaklama ve akşam yemeği Kemaliye'de otelimizde.

 

4. Gün: Kemaliye - Malatya - Kervansaray - Ulu Camii - Battalgazi ( Eski Malatya) - Aslan Tepe Höyüğü - Yeşilyurt - Beşkonaklar Etnografya Müzesi - Eski Malatya Evleri - Fotoğraf Makinası Müzesi

Otelde aldığımız kahvaltıyı takiben Malatya`ya doğru yola çıkıyoruz. IV. Murat`ın silahtarı Bosnalı Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış Kervansarayı, dört eyvanlı plan ile İran`daki Büyük Selçuklu camilerinin Anadolu`daki ilk ve tek örneği olan Ulu Camii, Ertunan (Poyraz) Konağı başta olmak kaydı ile Battalgazi (Eski Malatya) ilçesi ilk gezi mekanımız. Ardından Aslan Tepe Höyüğü'nü ziyaret ediyoruz. Devamında Malatya merkeze dönüyoruz. Beş Konaklar Etnoğrafya Müzesi, Eski Malatya Evleri, dünyanın üçüncü Asya ve Avrupa`nın en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi gezileri ve panoramik şehir turumuzu Şire Pazarında vereceğimiz alış-veriş molası ile bitiriyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Malatya'da otelimizde.

 

5. Gün: Malatya - Darende - Levent Vadisi - İstanbul Dönüş Yolculuğu

Otelde aldığımız kahvaltıya takiben ilk olarak Levent vadisindeki seyir terasına gidiyoruz: Harika bir manzaraya ve ekolojik değere sahip Levent Vadisi Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yer alıyor. Burayı önemli kılan ise 65 milyonluk bir geçmişe sahip olmasıdır. Vadi içerisinde Neolitik çağdan kalma kalıntılara rastlamak mümkündür. Kaya oluşumları, vadi içerisindeki çukurlar, uçurumlar, bitki örtüsü ve daha fazlasının 65 milyon yıl öncesine dayandığını bilmek oldukça heyecanlı. Tamamen camdan inşa edilen ve dik bir kaya bloğuna çelikten kolonlarla bağlanılan seyir terası, tüm Levent Vadisi’ni izleme imkanı sunuyor.Bu eşsiz manzarada çaylarımızı yudumladıktan sonra Darende’ye hareket ediyoruz. Anadolu'nun manevi mimarlarından Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri'nin Türbesi'nin yer aldığı bu nadide mekan, hem manevi havası hem de dikkat çeken mimari özellikleri ile görülmeye değer bir mekan olmaya hak kazanmıştır. Türbe ve Hazire Bölümleri, Ek Cami ve Yeni Bölümleri, Balıklı Havuzu, Müze, Kütüphane, Çilehane, Hamidiye Çarşısı ve Tohma Kanyonu ile Külliye olarak ziyaret ederken birçok farklı deneyimi yaşayabileceğiniz bir yerdir. Tohma Kanyonu içinde bulunan doğal havuz ise, yaz-kış 22 derece ve cilt-deri hastalıklarına da şifa olabilen suyu ile Kudret Havuzu'nu ziyaret edebilirsiniz. Dileyenler Tohma Kanyonu içerisinde rafting yaparak eğlenceli zamanlar geçirebilirler. Suya yerleştirilmiş kafe masalarında otururken, yeşilliğin ve akan suyun güzelliğini izleyeceksiniz. Tohma Nehrinin hemen yanındaki Seyh Hamidi Veli Cami'yi ve önündeki havuzda bulunan balıkları görüp Günpınar Şelalesine gideceğiz. El değmemiş doğası, kanyonu ve bitki örtüsüyle Türkiye'nin 243. tabiat parkı ilan edilen Günpınar Şelalesi, ziyaretçilerine tabloları aratmayan manzara sunuyor.Günpınar Kanyonu'nun bitimindeki sarp kayalıkların arasında bulunan ve yılın dört mevsimi ayrı bir güzelliğe bürünen Günpınar Şelalesi güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.Bozkırın "yeşil cenneti" olarak da nitelendirilen şelale, 40 metre yükseklikten dökülen soğuk sularıyla dikkati çekiyor. Şelaledeki suyun şarıltılarını ve muhteşem manzarayı doyasıya dinleyip izledikten sonra Malatya havalimanına geçiyor ve İstanbul'a (  23:15 Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı varış 01:30 ) uçuyoruz.  Havalimanına ulaşmamızın ardından yeni bir gezide buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 Ücrete Dahil Hizmetler

 • Gidiş Uçak biletleri
 • Dönüş Uçak biletleri 
 • Bölgede özel tur araçları ile ulaşım
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 Sabah kahvaltısı
 • 4 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler

 

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)